Tomek Zalewa zwolniony z TVP3 Lublin za materiał o zaśmieconym pl. Kaczyńskiego. Oświadczenie stacji

tvp3 lublin dziennikarz grzebie w śmietniku

Tomek Zalewa został zwolniony z TVP3 Lublin co było konsekwencją głośnej afery, związanej z manipulacją reportera przy tworzeniu materiału o zaśmieconym placu Lecha Kaczyńskiego w Lublinie.

Przypomnijmy, że reporter odpowiedzialny za materiał o zaśmieconym placu Lecha Kaczyńskiego, w dniu wczorajszym został zarejestrowany przez kamerę miejskiego monitoringu, gdy zaczął wyciągać odpady z pobliskiego kosza na śmieci i rozrzucał je na pobliskim trawniku. Nagranie, które rozpętało burzę, zostało opublikowane w czwartek na profilu Miasta Lublin. O tym pisaliśmy tutaj – Dziennikarz TVP3 Lublin przyłapany na manipulacji. Wyjmował odpady ze śmietnika do materiału (nagranie)

Tomek Zalewa zwolniony z TVP3 Lublin

Głos w sprawie zabrał Ryszard Montusiewicz, dyrektor – redaktor naczelny TVP3 Lublin, który na oficjalnym profilu TVP3 Lublin wydał oświadczenie, które publikujemy poniżej.

„Niniejszym oświadczam, że TVP3 Lublin rozwiązała w trybie natychmiastowym w dn. 13.08.2020 umowę z p. Tomaszem Zalewą, współpracownikiem ośrodka regionalnego TVP w Lublinie.

Powodem tej decyzji jest zarejestrowane przez monitoring miasta Lublin zachowanie p. T. Zalewy w dn. 13.08.2020, polegające na tworzeniu i zarejestrowaniu telewizyjnym nieprawdziwej sytuacji poprzez rozrzucanie śmieci wyjmowanych przez niego ze śmietnika, aby potwierdzić zasadność (nota bene realną i obiektywną) podejmowanego tematu nieporządków na jednym z placów rekreacyjnych w śródmieściu miasta.

Zachowanie p. T. Zalewy, jako współpracownika TVP3 Lublin, jest absolutnie nieakceptowalne, naganne, poza standardami dziennikarstwa i pracy w TVP.

P. T. Zalewa jest całkowicie i osobiście odpowiedzialny za wykreowaną i zarejestrowaną sytuację, która w dobrej wierze i zaufaniu wobec jego rzetelności dziennikarskiej została wyemitowana. Jego zachowanie i postawa jako współpracownika TVP uderzyła w wizerunek oddziału terenowego TVP w Lublinie oraz telewizji publicznej.”

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Tak jest! Dobrze się z nim TVP rozprawiła! Nie ma miejsca w telewizji na takie nieprofesjonalne zachowanie. Jak on w ogóle dziennikarzem śmiał się nazwać?

  2. Słaba sytuacja, ale tvp chociaż nie tłumaczyło gościa, a z miejsca zwolnienie z pracy

  3. Przykro, że dziennikarz chciał w ten sposób zabłysnąć i oczernić miasto, ale tu TVP dobrze się pokazało, zwalniając dyscyplinarnie autora tego skandalicznego zachowania.

  4. Niesamowite.. jak ludzie chcą osiągnąć jakiś pułap poprzez takie chamstwo :(dobrze, ale to nawet bardzo dobrze, że tvp go wyrzuciło.

  5. Niesamowite.. jak ludzie chcą osiągnąć jakiś pułap poprzez takie zachowanie :(dobrze, ale to nawet bardzo dobrze, że tvp go wyrzuciło.