Dziennikarz TVP3 Lublin przyłapany na manipulacji. Wyjmował odpady ze śmietnika do materiału

tvp3 lublin dziennikarz grzebie w śmietniku

Takiego obrotu sytuacji ekipa TVP3 Lublin chyba się nie spodziewała. Dziennikarz wraz z operatorem stacji zostali przyłapani na manipulacji dot. czystości na pl. Lecha Kaczyńskiego w Lublinie.

Do zdarzenia doszło w czwartek o godz. 11 na terenie placu Lecha Kaczyńskiego w Lublinie. Operator miejskiego monitoringu zauważył, że ktoś zaczyna zaśmiecać teren placu. Po zbliżeniu kamery okazało się, że była to ekipa TVP3 Lublin. Na nagraniu widać, jak dziennikarz Tomek Zalewa wyrzuca ze śmietnika odpady, a operator kamery rejestruje leżące śmieci na trawniku.

Do sprawy postanowili odnieść się urzędnicy z lubelskiego ratusza. – Nie nadążymy sprzątać śródmieścia, jeśli tak będziecie robić swoje „dziennikarstwo”. Najwyraźniej dziś śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego było za mało, więc reporter TVP Lublin Tomek Zalewa dodał coś od siebie, żeby news był bardziej wstrząsający. Tak się złożyło, że „rzetelną” telewizyjną robotę nagrała kamera Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta Lublin” – czytamy na profilu Urzędu Miasta Lublin.

Jak się okazało, ekipa TVP3 Lublin realizowała materiał do wieczornego wydania regionalnych wiadomości poświęcony zaśmieconemu pl. Kaczyńskiego. Na stronie internetowej stacji znajduje się materiał pt. „Plac czy kawiarnia? Problem w centrum Lublina”.

– W najbliższych dniach w okolicy zacznie się pojawiać tam więcej patroli Straży Miejskiej i policji, więc może, jeśli chcecie nagrywać swoimi kamerami więcej materiałów w podobnym stylu, to lepiej omijajcie Plac Lecha Kaczyńskiego, bo będą mandaty” – ostrzega miasto ekipę TVP3 Lublin.

AKTUALIZACJA: Tomek Zalewa zwolniony z TVP3 Lublin za materiał o zaśmieconym pl. Kaczyńskiego. Oświadczenie stacji

Nagranie

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak to zero komentarzy? Czy Straż Miejska wystawiła mandat? Chyba nie trudno uzyskać nazwisko tego pseudodziennikarza.

  2. To jest przecież Lublin, wiec wszystko jest możliwe. Ściema goni ściemę. Żadnej rzetelności. A to tylko ekipa telewizyjna oszukuje ludzi?

  3. Przecież to logiczne, prezydent miasta nie jest od nich to trzeba szczuć ile się da, nawet głupotami, ciemny lud to kupi.

  4. MPO i KOM-EKO z otwartymi ramionami przyjmie Pana Tomasza do pracy w sekcji segregowania śmieci

  5. Trzeba iść za ciosem i zwolnić wszystkich dziennikarzy z TVP1 i TVN i wszystkich innych stacji i gazet i portali w sprawie fałszywej plandemi!!!!