Tomaszów Lubelski: Papierosy w aucie z Ukrainy

68 79081

Ponad 4700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ukryła w swoim samochodzie 32-letnia obywatelka Ukrainy. Nielegalny towar zabezpieczyli tomaszowscy policjanci.

Wczoraj w godzinach nocnych policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali do kontroli drogowej samochód Audi A6 należący do 32 letniej obywatelki Ukrainy. Według posiadanych informacji, kobieta miała przewozić większe ilości papierosów bez polskich oznaczeń akcyzy. W trakcie przeszukania mundurowi ujawnili i zabezpieczyli łącznie 94 800 sztuk papierosów. W tym przypadku doszło do uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę skarbu państwa w kwocie 77 023 złotych. Kontrabanda została skonfiskowana.

Właścicielka nielegalnego towaru usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna

 Materiały Policji

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.