To pierwsza taka szkoła w Polsce. Od września wystartuje klasa o profilu gamingowym

esport gra komputer
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

We wrześniu w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu utworzona zostanie klasa o profilu gamingowym. Prawdopodobnie jest to pierwsza taka klasa w Polsce.

Klasa o profilu gamingowym

Od września nastoletni entuzjaści e-sportu mogą rozpocząć naukę w pierwszej klasie o takim profilu. Klasa o profilu e-sportowym z technologią multimedialną przyjmie 15 uczniów.

„Program obejmuje naukę w trybie czteroletniego nauczania e-sportu. Podzielony został na moduły, z których każdy dotyczy innego elementu, np. przygotowanie do rywalizacji e-sportowej pod kątem psychologicznym i kondycyjnym, organizacja turniejów e-sportowych, menedżerstwo e-sportowe, dziennikarstwo e-sportowe, trenerstwo i analiza e-sportowa” – mówi Ewelina Stasik, dyrektor IX LO w Sosnowcu.

Każde zajęcia podzielone będą na część teoretyczną i praktyczną. Uczniowie IX LO będą przygotowani do podjęcia studiów wyższych, realizując zajęcia edukacyjne w zakresie rozszerzonym z informatyki, języka angielskiego oraz matematyki lub wiedzy o społeczeństwie.

W związku z nowym profilem w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Wisławy Szymborskiej, powstaną także dwie sale: gamingowa oraz streamingowa. Nie tylko komputery oraz oprogramowanie będą najwyższej jakości, ale także urządzenia peryferyjne, kubełkowe fotele gamingowe, stoły i monitor multimedialny.

„Sala streamingowa będzie przygotowana do transmisji wideo na żywo: odpowiednio wygłuszona i wyposażona w greenbox, kamery, oświetlenie, komputery. Młodzież będzie miała szansę kształcenia kompetencji multimedialnych w najlepszych warunkach” – dodaje dyrektor Stasik.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wielkie „brawa” dla autora publikacji, który nie sprawdził rzetelności informacji odnośnie unikalności nowo powstałego profilu. Wujek Google po wpisaniu „klasa esport polska” pokazuje już publikacje sięgające kilka lat wstecz, jednocześnie pokazując że to w Kędzierzynie-Koźlu powstałą taka 1 klasa w naszym kraju, a następne lata rozpowszechniły ten popularny trend na inne szkoły, „rozlewając” się na całą Polskę. Obecnie z moich informacji praktycznie każde województwo a na pewno większość ma takie szkoły. Warto podkreślić, że siec TEB czy ZDZ, mają takie profile w swojej ofercie i otwierane są nowe regiony, które oferują naukę z elementami sportów elektronicznych.

  2. No nie. W Kędzierzynie-Koźlu już w 2017 albo 2016 tworzyli klasę o profilu eksportowym.