To pierwsza taka szkoła w Polsce. Od września wystartuje klasa o profilu estradowym

GERHAND Bychawka Pierogi 26

We wrześniu w liceum w Michałowie na terenie województwa podlaskiego utworzona zostanie klasa o profilu estradowym. Marcin Miller z znanego zespołu Boys poprowadzi master class.

Klasa estradowa. “Pierwsza w Polsce szkoła disco polo” w Michałowie

W czwartek burmistrz Michałowa Marek Nazarko zaprezentował na konferencji prasowej szczegóły swojego planu wdrożenia klasy o profilu estradowym w Zespole Szkół w Michałowie, gdzie działa liceum, które ma być reklamowane jako „pierwsza szkoła disco polo” w Polsce.

W ramach zajęć obowiązkowych uczniowie będą mieli do wyboru zajęcia wokalne, muzyczne (gra na instrumentach) lub taneczne. W pierwszej klasie będzie również realizowany przedmiot muzyka, a przez cały okres nauki na poziomie rozszerzonym historia muzyki.

Dzięki współpracy z firmą Green Star wszystkie te zajęcia w Liceum w Michałowie odbywać się będą pod opieką specjalistów i gwiazd związanych ze sceną klubową i nurtem disco polo, ale nie tylko. Swoim doświadczeniem scenicznym i muzycznym z uczniami dzielił się będzie Marcin Miller, lider zespołu Boys.

Wcześniej do pomysłu władz Michałowa pozytywnie odniósł się minister edukacji Dariusz Piontkowski. – „Być może ostatnia popularność disco polo jest tutaj jakąś inspiracją dla tych działań, ale też trzeba wyraźnie powiedzieć, że ta szkoła będzie także szkołą ogólnokształcącą” – zauważył minister.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.