To nie będzie spokojna sobota. Gorąco i burzowo, możliwe opady gradu. IMGW ostrzega!

Chmura burzowa - Cumulonimbus
Chmura burzowa - Cumulonimbus | fot. Dominik Wąsik

Sobota 25 maja minie pod znakiem niebezpiecznej pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla całego województwa lubelskiego.

Nad Polską będzie się utrzymywała równowaga wilgotno-chwiejna. Na całym obszarze będą warunki do powstawania burz. Najwcześniej, w godzinach popołudniowych powinny się tworzyć w północno wschodniej części kraju oraz na Dolnym Śląsku, wkrótce obejmując zachodnią Polskę, a następnie resztę kraju.

W obszarach burz opady deszczu mogą osiągać 35 mm a porywy wiatru wiejącego przeważnie z południowego wschodu do 80 km/h. Miejscami wystąpi grad.

Prognoza burzowa IMGW na sobotę, 25 maja 2024
Prognoza burzowa IMGW na sobotę, 25 maja 2024 | fot. IMGW

Pogoda na dziś w województwie lubelskim – sobota 25.05

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze z możliwym gradem. Wysokość opadów w czasie burz do 35 mm. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na ogół południowo-wschodni. Podczas burz porywy do 80 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, początkowo możliwe także burze z gradem. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby, okresami zmienny, później południowo-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

Ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla całego obszaru województwa lubelskiego. Komunikat meteo przed niebezpieczną pogodą obowiązuje w sobotę 25 maja w godz. 14-23.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad” – ostrzega IMGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.