To kopnięcie było śmiertelne! Według ustaleń to Daniel G. zabił Eryka, bo ten miał rozpowiadać plotki po szkole

Miejsce, w którym zginął 16-letni Eryk
Miejsce, w którym zginął 16-letni Eryk | fot. KMP Zamość

Z ustaleń śledczych wynika, że to 17-letni Daniel G. miał zadać cios, który miał doprowadzić do śmierci 16-letniego Eryka z Zamościa. Śledczy postawili zarzuty także dwóm zatrzymanym 16-latkom, którzy brali udział w tej bójce.

Do śmiertelnego pobicia 16-letniego Eryka doszło we wtorek (28.02) przy ul. Józefa Piłsudskiego w Zamościu. Śledczy ustalili, że 16-latek idący chodnikiem miał zostać zaczepiony i pobity przez grupę rówieśników, którzy następnie oddalili się z miejsca zdarzenia. Działania zamojskich policjantów doprowadziły do zatrzymania jeszcze tego samego dnia 4 osób w wieku 16 i 17 lat.

Więcej: 16-latek nie żyje po tym, jak skatowali go rówieśnicy. Cztery osoby zostały zatrzymane

Szczegóły śledztwa

O szczegółach śledztwa poinformowała dziś Prokuratura Okręgowa w Zamościu. Śledczy przedstawili zarzuty trzem zatrzymanym nastolatkom.

Z naszych ustaleń wynika, że pokrzywdzony wskutek pobicia doznał obrażeń głowy, które skutkowały w rezultacie jego zgonem – mówi Artur Szykuła, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Z ustaleń śledczych to 17-letni Daniel G. był osobą najbardziej agresywną w tym zdarzeniu i to on zadał ofierze kopnięcie w głowę, co skutkowało zgonem. 17-latek nie przyznał się do pozbawienia życia, a jedynie do pobicia.

Prokuratura skieruje do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 17-letniego Daniela G. Może grozić mu do 25 lat pozbawienia wolności.

Aktualizacja: Daniel G. podejrzany o zabójstwo Eryka trafił do aresztu. Jego kompani trafili do schroniska dla nieletnich

Pozostali nastolatkowie z zarzutami udziału w pobiciu

Dwóch 16-latków, którzy towarzyszyli napastnikowi, usłyszało zarzut udziału w pobiciu. Sąd rodzinny rozpatrzy wniosek o umieszczeniu ich w schronisku dla nieletnich. Śledczy cały czas badają, jaką rolę w zdarzeniu odegrała dziewczyna. Na razie została przesłuchana i zwolniona do domu.

W dalszym ciągu trwają czynności procesowe i dalej wyjaśniamy role poszczególnych osób w tym zdarzeniu. Do biegłego z zakresu telefonii komórkowej zostały wysłane wszystkie nośniki zabezpieczone przez prokuraturę – informuje rzecznik prokuratury.

Zdaniem śledczych, powodem pobicia 16-letniego Eryka było rzekomo rozpowszechnianie wiadomości na terenie szkoły o jednej z osób zatrzymanych.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu, do której uczęszczał zmarły nastolatek, zostali objęci pomocą psychologiczno-pedagogiczną.

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. No oczywiście. Chłopaki do paki, a dziewczyna nic przecież nie zrobiła.

 2. Dziewczyna też powinna być ukarana nawet jeśli ona tego nie chciała to za nieudzielenie pierwszej pomocy i ucieczkę z miejsca pobicia i nie zgłoszenie na policję karetkę. Dlaczego zycie jest tak nie sprawiedliwe za taką głupotę zrobic takie coś… kondolencje dla rodziny.

 3. Maloletnia Patologia kozaki ku*wa ze starowki i peowiakow. Sama patola co za paczke szlugow zeby sie popisac przed kolegami poszla i by komus za*ebala kose w plecy.. rodzicie cpuni i alkoholicy to nie ma sie co dziwic ze patola wyrosnie. I nie ma sie co dziwic osobom ktore staly i sie przygladaly. Jak mamy takie z*ebane panstwo ze za pomoc sami bysmy byli oskarzeni o zabójstwo ze skutkiem smiertelnym. I ciagani po saadach. Wiec co tu sie dziwic.

 4. Dziewczyna też powinna być ukarana za udział w pobiciu nawet jeśli chłopaka nie uderzyła, była tam pozwoliła na to żeby Eryka skatowali. Z jej winy również bo nie powstrzymała ich przed zabiciem
  Wogole jest chore żeby kogoś skatować za jakieś głupie plotki czy cokolwiek innego
  Do łąki z nimi a ten nie h gnije tam przez 25 lat i ani jednego dnia krócej. Kogo obchodzi że młody i będzie miał życie zmarnowane. On nie myślał że Erykowi życie zmarnował a także jego rodzinie

 5. Dziewczyna powinna zostać ukarana za współudział w pobiciu. Co innego kiedy ktoś idzie i przypadkowo zobaczy a co innego jak stoi i pewnie jeszcze filmik nakręca i podburza.

 6. Dwóch pójdzie do sklepu ukraść,jeden ma coś tam co ukradł drugi nic nie ma ,ale mają zarzut że działali wspólnie i w porozumieniu.Wiec dlaczego dziewczyna w domu,bo co tatuś policjant?

 7. Wygląda to tak że dziewczyna jest niewinna bo tatuś ma dobrą pracę to trzeba było wypuścić i przeprosić. Bił każdy ale jednego sobie ustalili a reszta była niewinna bo jeszcze tydzień i będą zeznawać że tylko tamtędy przechodzili.

 8. Dziewczyna też powinna za to odpowiedzieć a nie puścić ją wolno …Nie zrobiła nic by temu chłopakowi pomóc .Jest tak samo winna jak tamci zwyrodnialcy..