To koniec popularnego targowiska w centrum Lublina. Kupcy dostali wypowiedzenie. Gdzie się przeniosą?

Targowisko przy ul. Ruskiej w Lublinie
Targowisko przy ul. Ruskiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Targowisko przy ul. Ruskiej w Lublinie będzie funkcjonowało do końca marca, a później kupców czeka przymusowa wyprowadzka. Działający tam kupcy otrzymali wypowiedzenie dzierżawy. Handlarze już szukają miejsc, gdzie będą mogli się przenieść od kwietnia.

Koniec targowiska przy ul. Ruskiej

Handlarze z targowiska działającego przy ul. Ruskiej przy dawnym dworcu PKS otrzymali wypowiedzenie dzierżawy. Handlują tu Polacy, ale i cudzoziemcy, głównie Bułgarzy, są też Gruzini, Ormianie i Ukraińcy. Dla wielu z nich jest to jedyne źródło utrzymania.

Przypomnijmy, że na tym targowisku w 2018 roku wybuchł ogromny pożar. O tym pisaliśmy tu: Wielki pożar targu przy ul. Ruskiej w Lublinie. Wszystkie stoiska spłonęły

Już wiadomo, że targowisko przy Ruskiej będzie funkcjonować do końca marca. Kupcy już szukają wolnych stoisk na innych targowiskach na terenie Lublina. Część z nich przeniesie się na Targ pod Zamkiem przy al. Unii Lubelskiej, gdzie dziś większość stoisk stoi tam pusta.

Z nieoficjalnych informacji, jakie dotarły do naszej redakcji, wynika, że na Targ pod Zamkiem może przenieść się nawet setka handlarzy. Głównym atutem tego targowiska jest duży parking, jak również sama lokalizacja – centrum miasta.

Kolejni kupcy przejdą na pobliski targ przy al. Tysiąclecia, obok Novej. Jak na to wszystko reagują handlarze? W nieoficjalnych rozmowach nie są zadowoleni z decyzji, to jednak nie tracą nadziei. Kilku z polskich handlarzy twierdzi, że jeszcze nie podjęli decyzji, gdzie się przeniosą od kwietnia.

Czekamy na rozwój sytuacji. Do sprawy wrócimy niebawem.

ZDJĘCIA

Targ pod Zamkiem
Targ pod Zamkiem | fot. Dominik Wąsik

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Targ pod zamkiem nie ma dobrego połączenia autobusami..tam nic nie jeździ.. A kupić i dźwigać do autobusu pod Novą- tragedia.. Też tam nie chodzę bp daleko, a na Ruskiej -blisko 🙂

  2. No i nareszcie! Koniec tego zaocofanego bałaganu w centrum miasta! A pomysł na zapełnienie pustych stoisk Pod zamkiem doskonały!!!

  3. Miejsce na Unii Lubelskiej jest dobre. Niech władze pomyślą o przystanku przy tamtym targu i będzie super.