To już drugi łoś, który zginął w tym miesiącu. Przyczyna ta sama: upadek z wysokości

woży strażackie państwowej straży pożarnej w lublinie
Wozy strażackie | fot. Dominik Wąsik

Tylko w tym miesiącu na terenie Lublina dwa łosie poniosły śmierć w wyniku upadku z wysokości.

Populacja łosi żyjących w Lublinie zmalała w tym miesiącu o dwie sztuki

Przypomnijmy, że do pierwszego tragicznego wypadku łosia doszło na początku maja na al. Warszawskiej. Tam łoś przeskoczył przez barierkę wiaduktu i upadł na ziemię z wysokości ponad 10 metrów. Zwierzę poniosło śmierć na miejscu. Usunięciem truchła zajęli się pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej, które to odpowiada z usuwanie martwych zwierząt z terenu miasta.

O tym pisaliśmy tu: Łoś biegał po ulicach Lublina. Przeskoczył przez barierkę, nie przeżył upadku z wysokości ponad 10 metrów [ZDJĘCIA]

Do drugiego zdarzenia doszło dzisiejszego (29.05) poranka przy ul. Oratoryjnej w Lublinie. Tam około godz. 4:50 strażacy otrzymali zgłoszenie o łosiu, który spadł z wysokości. Na miejscu interweniował jeden zastęp straży pożarnej.

Przed przyjazdem strażaków na miejscu był już lekarz weterynarii, który podjął decyzję o uśpieniu zwierzęcia ze względu na odniesione przez niego rozległe obrażenia. Jak ustalono, łoś przeskoczył przez barierkę znajdującą się przy garażu podziemnym i spadł na parking z wysokości 6 metrów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.