Mowa o wiacie śmietnikowej przy ul. Furmańskiej na Starym Mieście w Lublinie, która została zbudowana w ramach pierwszego w mieście projektu partnerstwa publiczno-prywatnego. Niestety, zaledwie kilka dni po jej oddaniu do użytku, została zniszczona przez wandali.
Lublin. Wandale uszkodzili wiatę śmietnikową
W ramach innowacyjnego projektu partnerstwa publiczno-prywatnego w Lublinie powstała nowa wiata śmietnikowa przy ul. Furmańskiej 5 na Starym Mieście. Jest to pierwsza taka inwestycja w tej części miasta, a być może również na terenie całego Lublina. Proces uzgodnień, który był wymagany do realizacji projektu, trwał długo, jednak jego zakończenie przyniosło pozytywny efekt w postaci nowoczesnej i przestronnej wiaty, która miała rozwiązać problem braku miejsca na odpady komunalne dla mieszkańców pobliskich kamienic.
Inwestycja, której koszt szacowano na 60 000 – 70 000 zł, została zrealizowana dzięki współpracy prywatnego inwestora (właściciel restauracji Bona – red.) oraz Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Lublinie, który udostępnił grunt pod budowę. W ramach umowy inwestor uzyskał część wiaty do własnego użytku, natomiast mieszkańcy zyskali nową, przestronną przestrzeń do składowania odpadów.
Niestety, zaledwie kilka dni po oddaniu wiaty do użytku, została ona uszkodzona przez wandali. Rada Dzielnicy Stare Miasto, wyrażając swoje zaniepokojenie, opublikowała na Facebooku post, w którym pyta mieszkańców pobliskich budynków, czy nikt z nich nie był świadkiem tego incydentu. Rada zachęca do zgłaszania wszelkich informacji dotyczących dewastacji organom ścigania, aby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości.
ZDJĘCIA
Co za buda aż żal wykonawcy.
Miasto inspiracji 🤣😂🤣😂
Zrobiliście to z g…litu to macie…. a takim matołom ,daj Boże żebym was nigdy nie nakrył na takiej akcji ,może być pięciu wszystkim połamie nogi
Akurat Polacy to taki naród, który jest bardzo społeczny i dba o dobro oraz przestrzeń wspólną. Nie wierzę, że w naszym pięknym kraju, ktoś mógł się dopuścić dewastacji mienia publiczno-prywatnego. Przydałoby się budować wiaty z mocniejszych materiałów, oraz aplikować monitoring w przestrzeniach takich jak podwórka.