Tłusty czwartek 2016. Gdzie w Lublinie robią najlepsze pączki? Sonda

tłusty czwartek
Tłusty czwartek w Lublinie | zdjęcie ilustracji: pixabay.com

Tłusty Czwartek zbliża się wielkimi krokami. Gdzie w naszym mieście zamówić i kupić pączki? W której z lubelskiej cukierni są najlepsze pączki jak i inne dobroci?

Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Wedle tradycji w tym dniu dozwolone jest objadanie się, a tradycyjnymi smakołykami są pączki i faworki. Warto zaznaczyć, że wedle jednego z przesądów, kto w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, temu nie będzie się wiodło w dalszym życiu.

Dziś pączki zazwyczaj kupujemy w sklepach spożywczych i cukierniach, zanika bowiem tradycja smażenia ich w domach. Przypominamy, że idealny pączek jest lekko zapadnięty i posiada delikatną obwódkę, która świadczy o tym, że był on smażony na świeżym tłuszczu.

W której cukierni w regionie są najsmaczniejsze pączki? Gdzie można kupić najlepsze słodycze. Komentujcie! Proponujcie!

 

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Cukiernia Rudzki
    Probostwo 19
    Najlepsze jakie kiedykolwiek jadłem. Lepsze nawet niż Babcine 🙂