Testy na koronawirusa dostępne w Biedronce. Jaka cena?

Biedronka wprowadza do sprzedaży testy na obecność przeciwciał Covid-19
Biedronka wprowadza do sprzedaży testy na obecność przeciwciał Covid-19

Biedronka jako pierwsza w Polsce od poniedziałku 15 marca będzie sprzedawać certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2. Test na koronawirusa można wykonać w warunkach domowych.

Biedronka wprowadza do sprzedaży testy na koronawirusa

Test Primacovid to tak zwany test serologiczny. Oznacza to, że pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu Covid-19. Test jest wyjątkowo prosty w użyciu: do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to tylko ok. 10 minut.

Producent, szwajcarska PRIMA Lab jest firmą certyfikowaną zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE). Jego dokładność wynosi 98,3%.

Ile kosztuje test na koronawirusa w Biedronce?

Sprzedawany od poniedziałku 15 marca do wyczerpania zapasów test na koronawirusa będzie kosztował w Biedronce 49,99 zł za sztukę, jest to więc cena konkurencyjna w stosunku do tej z polskich laboratoriów, gdzie kosztuje ok. 100 złotych.

Ważną informacją dla kupujących jest, że producent Pimacovid zaleca, aby w przypadku pozytywnego wyniku na obecność przeciwciał IgG i/lub IgM niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i zgłosić ten wynik. W przypadku negatywnego wyniku, jeśli występują objawy, które można przypisać Covid-19, również należy skontaktować się z lekarzem.

Test może wykonać każdy, kto miał lub podejrzewa, że miał kontakt z osobami zakażonymi lub z osobami z objawami Covid-19, lub po prostu każdy, kto chce być świadomy tego, czy przebył już infekcję.

Warto też wiedzieć, że decyzją sieci Biedronka jeden klient może zakupić jednorazowo maksymalnie 3 sztuki testu Primacovid.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Te testy nie mają większego sensu… Jak ktoś chce mieć pewność, to lepiej zrobić testy ilościowe z krwi, w laboratorium.