Tesco znika z Lublina. Wiadomo już, co powstanie w tym miejscu

tesco lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od kilku miesięcy mieszkańcy zachodzą w głowę, co powstanie w miejscu hipermarketu Tesco przy ul. Orkana. Dziś UOKiK wydał pozwolenie na przejęcie Tesco w Lublinie przez…

Już wkrótce niemiecka sieć Kaufland otworzy swój kolejny sklep w Lublinie przy ul. Orkana. Jest to lokalizacja, w której aktualnie funkcjonuje jeszcze hipermatket Tesco. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że w ramach przejęcia Kaufland automatycznie zastąpi dotychczasowego pracodawcę, czyli Tesco.

Operacja ma wiązać się z dopasowaniem pracowników Tesco do warunków pracy do warunków obowiązujących w Kauflandzie, czyli dopasowaniem stanowisk pracy oraz zakresu obowiązków.

Zgoda UOKiK na przejęcie

Przypomnijmy, że o przejęciu Tesco w Lublinie przez Kaufland Polska Markety pisaliśmy w październiku 2019r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do drugiego etapu trzy postępowania w sprawie przejęcia sklepów Tesco przez sieć Kaufland Polska Markety. Chodziło o sklep Tesco w lokalnym pasażu handlowym przy ul. Orkana 4 w Lublinie, a także o sklepy w Warszawie i Wrocławiu.

Przeprowadzone postępowanie antymonopolowe wykazało m.in., że uczestnicy koncentracji spotykają się z silną konkurencją ze strony innych dużych sieci handlowych, takich jak: Biedronka, Leclerc, Piotr i Paweł, Stokrotka, Carrefour, Auchan. Dlatego prezes UOKiK uznał, że transakcja nie spowoduje istotnego ograniczenia konkurencji i wydał zgodę na koncentrację” – czytamy w wydanej decyzji.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Niemcy się cieszą zamiast placic w euro beda w złotówkach wypłacać wynagrodzenia pracownikom czysty zysk dla nich