Lublin: Tesco do likwidacji. Wielka wyprzedaż produktów, klienci obładowani zakupami

tesco lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W hipermarkecie Tesco przy ul. Orkana w Lublinie od kilku dni trwa wielka wyprzedaż produktów. Półki świecą pustkami, przy kasach ustawiają się ogromne kolejki.

Od kilku dni market Tesco w Lublinie przeżywa prawdziwe oblężenie. Wszystko za sprawą akcji czyszczenia magazynów, dzięki której wybrane produkty spożywcze, przemysłowe, chemia domowa i wiele innych są przecenione nawet o połowę. Niektóre z regałów świecą pustkami, a przy kasach ustawiają się ogromne kolejki klientów z wypełnionymi po brzegi wózkami.

W sklepach na terenie całego kraju zgodnie z nową polityką Tesco Polska, trwa w tej chwili wyprzedaż towarów związana ze zmianą dostawców produktów dla Tesco. Ta operacja jest obecnie przeprowadzana także w lubelskim markecie przy ul. Orkana 4. Jak długo potrwa? Na razie nie wiadomo, bo z półek muszą zniknąć wszystkie przecenione produkty.

Pierwszy etap zmian we wszystkich dużych hipermarketach zaplanowany jest na sierpień i wiąże się z redukcją asortymentu w największych sklepach, aby zakupy dla klientów były prostsze i bardziej przyjazne. Jednocześnie nowa oferta będzie także prostsza do zarządzania dla pracowników w sklepach” – czytamy w komunikacie Tesco Polska.


Czytaj także: Tesco w Lublinie zmieni właściciela. Czy lubelski hipermarket zostanie zamknięty?


Tesco w Lublinie sprzedane

Związek zawodowy NSZZ „Solidarność” działający w Tesco dostał oficjalną informację od kierownictwa firmy, z której wynika, że sieć sprzedała pięć hipermarketów, a jeden zostanie zamkniętych. To placówki w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Lublinie. Dodatkowo sieć zdecydowała o zamknięciu sklepu w Gliwicach.

Jak udało nam się ustalić od pracowników Tesco w Lublinie, hipermarket będzie działał w naszym mieści, do końca grudnia 2019 r. Do tego czasu klienci będą mogli robić zakupy w hipermarkecie pod szyldem Tesco, ponieważ po tym czasie sklep zmieni właściciela.

Z nieoficjalnego źródła dowiedzieliśmy się, że sieć hipermarketów Kaufland jest zainteresowana otwarciem w tym miejscu swojego kolejnego (trzeciego) sklepu w naszym mieście.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ludzie sa idiotami 🙂 . Większość produktow w tej cenie to w stokrotce można kupić.

  2. Będę Tescnił… Tyle razy chodziło się tam po alko w nocy, a potem czekało do 1:00 aż kasy znowu otworzą. Ostatnie zmiany z zamykaniem sklepu o 23:00 to już nie było to samo co nocne wycieczki, ceny też już nie te same i coraz mniejszy wybór. Tyle historii, ale co zrobić, przestał im się opłacać biznes w Polsce, trudno, oby tylko innych tak nie wykończyli.
    Już lepiej niech zrobią tam Zodiaca niż Auchana bo i tak będę wolał jechać przez całe miasto do tego na Witosa, a ten z Czechowa kiepski, mniejszy wybór.