Tesco w Lublinie zmieni właściciela. Czy lubelski hipermarket zostanie zamknięty?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

NSZZ Solidarność Tesco potwierdziła, że hipermarket Tesco w Lublinie został sprzedany. Kim jest nowy właściciel i czy sklep zostanie zamknięty?

Do UOKiK trafił wniosek dotyczący przejęcia przez spółki Snowfinch 19 i Zodiac kontroli nad grupą spółek Vistra Limited Partenships, do których wcześniej wniesione zostanie pięć nieruchomości handlowych, należących obecnie do Tesco Polska.

Związek zawodowy NSZZ „Solidarność” działający w Tesco dostał oficjalną informację od kierownictwa firmy, z której wynika, że sieć sprzedała pięć hipermarketów, a jeden zostanie zamkniętych. To placówki w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Lublinie. Dodatkowo sieć zdecydowała o zamknięciu sklepu w Gliwicach.

Tesco konsekwentnie zmniejsza liczbę placówek handlowych w naszym kraju. Na koniec lutego 2019 r. sieć posiadała 353 sklepy. Od lutego 2018 sieć zamknęła 62 placówki. Po zamknięciu 4 sklepów Tesco liczyło 349 placówek.

Na razie nie wiadomo, jakie plany ma nowy właściciel na lubelski hipermarket. Prawdopodobnie wszyscy pracownicy zostaną zwolnieni, a w tym miejscu otworzy się hipermarket pod innym szyldem.


Czytaj także: Tesco chce zamknąć kolejne sklepy w Polsce. Na liście jest jeden z naszego regionuWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.