Teren ogrodzony, rusza budowa. Nowy dworzec autobusowy w 2022 roku

Ruszyła budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie
Ruszyła budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie

Ruszyła budowa największej inwestycji w historii Lublina. Mowa tu o nowym dworcu autobusowym, które znajdzie się w sąsiedztwie dworca kolejowego PKP. Ma być gotowy w lipcu 2022 r.

Ruszyła budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie

W pierwszej kolejności teren musi zostać uporządkowany pod przyszłą inwestycję. Na ogrodzonym terenie budowy o powierzchni ponad 2 ha, wykonawca przystąpił do prac przygotowawczych związanych z rozbiórką istniejących tam obiektów i infrastruktury. Aktualnie trwa demontaż instalacji wewnętrznych znajdujących się w budynkach.

W pierwszym etapie prac nie przewiduje się zmiany organizacji ruchu w rejonie realizowanej inwestycji. Nastąpią one dopiero przy realizacji prac w zakresie infrastruktury drogowej, co jest planowane w drugiej połowie lutego. Wówczas konieczne będzie zamknięcie ul. Gazowej, która koliduje z nowo budowanym budynkiem dworca. Zamknięcie to wymusi zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Zakres prac budowlanych obejmuje również modernizację pobliskich ulic: Dworcowej, Młyńskiej, 1 Maja, Pocztowej oraz Gazowej. Nowy wygląd po rewitalizacji otrzyma plac Dworcowy, który stanie się ozdobnym deptakiem połączonym wizualnie oraz funkcyjnie z głównym wejściem do dworca kolejowego.

Kolejnymi elementami inwestycji jest budowa peronów odjazdowych komunikacji autobusowo-busowej i komunikacji miejskiej z zadaszeniem, jak również budowa wewnętrznych dróg dojazdowych, stanowisk postojowych, placów, chodników czy zagospodarowanie zieleni.

Więcej o inwestycji znajdziesz TUTAJ.

Termin realizacji inwestycji upływa z końcem lipca 2022 r. Całkowita wartość projektu to około 300 mln zł, z czego ponad 173 mln zł stanowią środki unijne.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.