Ten biletomat nie wymaga przyłącza do sieci energetycznej. To pierwsze takie urządzenie w Lublinie

Biletomat zasilany słońcem
Biletomat zasilany słońcem | fot. ZTM Lublin

W Lublinie w pobliżu siedziby ZTM-u ustawiono nowy biletomat. Maszyna różni się od pozostałych, ponieważ jest zasilana słońcem. Pasażerowie z urządzenia będą mogli korzystać przez najbliższe 3 miesiące.

ZTM testuje biletomat zasilany słońcem

Na przystanku Nałęczowska 01 zlokalizowanym przy al. Kraśnickiej, obok siedziby Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, stanął specjalny biletomat. Urządzenie jest zasilane energią ze słońca i nie wymaga przyłącza do sieci energetycznej. W urządzeniu możliwy jest zakup wyłącznie biletów czasowych. Płatności można dokonać kartą płatniczą, BLIK-iem oraz monetami z wydawaniem reszty.

Urządzenie jest przyjazne osobom z niepełnosprawnościami. Ekran, otwory wrzutowe, czytnik kart płatniczych, miejsce odbioru biletów, znajdują się na wysokości pomiędzy 70 a 120 cm. To ważne m.in. dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich – mówi Monika Fisz z ZTM Lublin.

Biletomat jest czynny 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Zasilanie automatu stanowi akumulator z układem solarnym. Urządzenie posiada obudowę ze stali nierdzewnej z powłoką antygrafritti. Pasażerowie będą mogli korzystać z biletomatu przez najbliższe 3 miesiące. Potem urządzenie zostanie zdemontowane i zabrane przez firmę, która dostarczyła urządzenie na testy.

Biletomat solarny
Biletomat solarny | fot. ZTM Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.