Tej nocy zobaczymy superksiężyc. Największa pełnia Księżyca od 68 lat

Już dzisiejszej nocy będziemy mogli podziwiać największy od 68 lat superksiężyc. Będzie to największa pełnia ostatnich lat. Lepiej nie przegapić tego rzadkiego zjawiska!

Superksiężyc to moment, gdy Księżyc w pełni znajduje się najbliżej Ziemi. Ostatnie, tak bliskie spotkanie było w 1948 roku, następne będzie dopiero w 2034 roku.

To wyjątkowe zjawisko będzie można obserwować 14 listopada. Rozpocznie się po południu. Księżyc będzie wyglądał spektakularnie. Światło Księżyca będzie o 30 procent jaśniejsze, a tarcza o 14 procent większa niż w momencie największego oddalenia od Ziemi. Noc wyda się wtedy dużo jaśniejsza niż zazwyczaj.

O której będzie widoczny nad Lublinem?

Superksiężyc będzie widoczny dla mieszkańców całej Ziemi. Perygeum nastąpi 14 listopada o 12.24 czasu polskiego. W Lublinie zacznie się pojawiać od godz. 15, lecz w pełnej okazałości Księżyc pojawi się na niebie ok. 16.30.

(fot. pixabay)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.