TEDxLublin 2021 „Limitless?” za nami

TEDxLublin 2021 Limitless?
TEDxLublin 2021 Limitless? | fot. Medley-art

W sobotę, 12 czerwca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyło się tegoroczne wydarzenie TEDxLublin, czyli TEDxLublin 2021 „Limitless?”.

TEDxLublin 2021 „Limitless?”

Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia było hasło „Limitless?”. Granice mogą być różne – kulturowe, społeczne, ekonomiczne, technologiczne, fizyczne, psychologiczne etc. Czy jesteśmy w stanie je przekraczać? Co możemy zrobić by poczuć wolność od ograniczeń? Pod hasłem tegorocznej edycji kryją się prelegentki i prelegenci oraz idee, które w różnych obszarach swojego działania przekraczają granice możliwości, wyobraźni czy wybijają się z codziennej rutyny życia.

„Znak zapytania poddaje wątpliwość tego, czy sprawczość nie zna granic. Skłania do refleksji do jakiego stopnia mamy wpływ na swoje życie oraz jakie przeszkody mogą nas spotkać, w jaki sposób możemy sobie z nimi poradzić i czy na pewno wszystko jest możliwe?” – wyjaśniają organizatorzy wydarzenia.

Przez ostatni rok wszyscy odczuwaliśmy na sobie brzemię obostrzeń, które wymusiła na nas pandemia Covid19. Wydarzenie było jednym z pierwszych po lockdownie, dostępnych w Polsce dla szerokiej publiczności. Wysokie standardy organizacyjne i infrastrukturalne zapewnione przez Lubelskie Centrum Konferencyjne, pozwoliły poczuć się bezpiecznie, a zaproszone osoby i ich prelekcje stworzyły niezapomnianą atmosferę i przestrzeń do wzajemnej debaty oraz inspiracji.

Wydarzenie odbyło się w formie hybrydowej. Stacjonarnie w dwóch salach na ok. 250 osób oraz odbyła się także transmisja online, dzięki czemu udało się zatrzeć granicę odległości.

Na TEDxLublin 2021 „Limitless?” wystąpili: Piotr Hołubowicz, Przemysław „Muzaman” Fryc, Ligia Kornowska, Tomasz Kozłowski, Jadwiga Jośko Ochojska, Miłka Raulin, Tomasz Biduś, Bartosz Narzelski i Mikołaj Foks, Petros Psyllos, Karol Przystalski. Dwie prelegentki uczestniczyły w wydarzeniu w formie zdalnej: Olga Szwajgier oraz Jadwiga Jośko Ochojska.

Występy artystyczne przygotowali: Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA, zespół Bajki o Dorosłych w realizacji scenicznej Audiatura. Kultura Sceny oraz Teatr Impro LUKLA.

Tegoroczna edycja była dla wyjątkowa, ze względu na to, że przygotowania prowadzili nowi koordynatorzy: Piotr Gumkowski oraz Małgorzata Szyszko, którzy spojrzeli na projekt z nowej perspektywy. Ważną rolę operatorki logistycznej pełniła Fundacja Teatrikon.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.