Tęczowa flaga i godło na Marszu Równości w Lublinie. Do prokuratury trafiło doniesienie

marsz równości lublin
Profanacja symboli narodowych na Marszu Równości w Lublinie | fot. ONR Brygada Lubelska

Brygada Lubelska Obozu Narodowo-Radykalnego złożyła zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o profanację godła i flagi Polski, której dopuścili się uczestnicy Marszu Równości w Lublinie.

W sobotę 13 października ulicami Lublina przeszedł Marsz Równości. Sam marsz nie obył się bez prowokacji. Podczas przemarszu uczestnicy parady napotkali się na blokadę zorganizowaną przez środowiska narodowe. Interweniowała policja, funkcjonariusze oddzielili kordonem grupy blokujących oraz środowiska LGBT.

W kierunku policji leciały butelki, kamienie, petardy oraz krzesełka. Policjanci byli zmuszeni użyć pałek, kul gumowych, granatów hukowych i armatek wodnych.

Najbardziej agresywne osoby zostały obezwładnione i zatrzymane przez funkcjonariuszy. Policjanci starali się skutecznie oddzielić uczestników Marszu Równości od agresywnych uczestników jego kontrmanifestacji.

Profanacja symboli narodowych na Marszu Równości w Lublinie

Brygada Lubelska Obozu Narodowo-Radykalnego w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez organizatorów i uczestników „Parady Równości” w dniu 13 października br., określonym w art. 137 KK par. 1 jako publiczne znieważenie symboli narodowych, złożyła dzisiaj rano wniosek do Prokuratury Rejonowej o wszczęcie postępowania przeciwko osobom, które podczas „Marszu Równości” dopuściły się wyżej wymienionego czynu.

– „Mając na celu dobre imię naszej ojczyzny jak i ochronę symboli narodowych: flagi i godła, wnioskujemy o wszczęcie postępowania z urzędu, ustalenie sprawców i pociągnięcie ich do odpowiedzialności. Do dostarczonego do prokuratury wniosku, został dołączony materiał dowodowy w postaci fotografii, na których utrwalono popełnione przestępstwo.” – czytamy w komunikacie ONR.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.