Teatr Centralny: Eine Kleine Nachtmusik

muzeum majdanek obóz koncentracyjny pomnik
Państwowe Muzeum na Majdanku | fot. Dominik Wąsik

Teatr Centralny zaprasza na poruszający monodram „Eine Kleine Nachtmusik”, który przedstawia realia życia w obozie zagłady podczas II wojny światowej.

Przejmujący monodram o życiu w obozie zagłady

„Eine Kleine Nachtmusik” ukazuje tragiczną codzienność więźniów, którzy byli zmuszeni do grania muzyki Mozarta na każdym apelu. Niezależnie od braku umiejętności muzycznych, za każdy fałsz byli karani biciem i maltretowaniem. Sztuka opiera się na powieści Jerzego Mańkowskiego „Anna w moim Życiu” oraz wspomnieniach Alfreda Fiderkiewicza „Brzezinki – wspomnienia z obozu”.

Sztuka Teatralna w CK
Sztuka o tragicznym losie więźniów obozu

Na scenie wystąpi Jerzy Kałduś, aktor-amator specjalizujący się w monodramach. Kałduś, wielokrotnie nagradzany za swoje kreacje, od lat związany jest z Teatrem Seniora Michała Zgieta.

Spektakl odbędzie się 2 czerwca o godz. 19:00 w Sali Czarnej Teatru Centralnego. Bilety są dostępne w kasie CK oraz online.

Czy planujecie obejrzeć „Eine Kleine Nachtmusik”? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach lub udostępnijcie ten artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.