TBV Start Lublin zorganizuje turnieje młodzieżowe rangi europejskiej

Konferencja prasowa TBV Start Lublin
Konferencja prasowa TBV Start Lublin

TBV Start Lublin już wkrótce zorganizuje pierwszy w historii turniej European Youth Basketball League. Klub będzie też gospodarzem międzynarodowego turnieju Lublin Basket Cup.

 

Klub TBV Start Lublin we współpracy z miastem Lublin organizuje międzynarodowe turnieje młodzieżowe, w których łącznie weźmie udział 20 zespołów z aż 10 krajów Europy.

 

Już w dniach 12-15 kwietnia odbędzie się u nas pierwszy w historii turniej European Youth Basketball League, w czerwcu z kolei (15-18) czeka nas kolejna edycja Lublin Basket Cup.

 

Drużyna U-17 TBV Startu w Kozim Grodzie będzie gościć zespoły z czterech europejskich państw: Łotwy (A.Kraukla/VEF Ryga, SS Saldus Pro Basketball, BS Ridzene), Litwy (Kedainiai SM/Pikenroll, SKM-KPMG Vilnius), Białorusi (RGUOR Mińsk) oraz Luksemburga (CFBB Luxembourg).

 

Ze wszystkich spotkań lubelskiego turnieju EYBL będą realizowane profesjonalne transmisje na żywo za pośrednictwem internetu. Będą to nieodpłatne transmisje dostępne we wszystkich krajach, z których są zespoły biorące udział w rozgrywkach EYBL.

 

Na Lublin Basket Cup zawita z kolei aż osiem zagranicznych drużyn. Oficjalne zaproszenie ze strony TBV Startu otrzymały ekipy z miast partnerskich Lublina: Iwano-Frankowsk i Dniepr (Ukraina), Brześć (Białoruś), Poniewież (Litwa), Alcara de Henares (Hiszpania), Nilufer (Turcja), Debreczyn (Węgry) oraz Nowy Sad (Serbia). Mecze tego turnieju będą rozgrywane na dwóch obiektach: w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich oraz w hali Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego.

 

W międzyczasie młodzieżowa drużyna uda się do Turcji do Nilufer, gdzie również zagra na międzynarodowym turnieju. Impreza, na którą klub TBV Start został zaproszony przez zaprzyjaźnioną drużynę z Turcji, jest zaplanowana na termin 14-21 maja.

 

Szczegóły na stronie www.startlublin.pl.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.