TBV planuje zbudować nową ścieżkę na górkach czechowskich. Inwestor złożył właśnie wniosek o wydanie pozwolenia

Park Górki Czechowskie
Park Górki Czechowskie | fot. Dominik Wąsik

Jest to już drugi wniosek o wydanie pozwolenia na budowę nowej ścieżki na terenie górek czechowskich. Poprzedni został odrzucony przez urzędników z powodu niedopełniania formalności.

Nowa ścieżka na górkach czechowskich

Przed kilkoma dniami do Urzędu Miasta wpłynął wniosek od spółki TBV Investment, właściciela górek czechowskich. Spółka stara się o wydanie pozwolenia na budowę ścieżki terenowej wraz z placem zabaw, boiskiem do koszykówki i piłki ręcznej, oraz obiektami małej architektury.

Sama ścieżka ma mieć ok. 1,4 km długości. Połączy istniejący już plac zabaw z ul. Północną. Przy tej ulicy właśnie inwestor planuje budowę nowego placu zabaw i boiska.

„To ponowiony wniosek inwestora o pozwolenie na budowę. Wniosek złożono w ostatnich dniach i trwa jego weryfikacja pod kątem formalnym i prawnym. To pierwszy etap postępowania administracyjnego” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Gdyby ktoś nie wiedział, to poprzedni wniosek przez „pomyłkę” został rozpatrzony pozytywnie, co odzwierciedlono stosowną adnotacją w rejestrze GUNB. Po zwróceniu się 3.08.22 do RDOŚ o wstrzymanie wszelkich planowanych robót tam robót, następnego dnia zmieniono decyzję na odmowę.

    Wpis w GUNB został skorygowany 11 dni później przez nadzór prawny wojewody lubelskiego, co miało miejsce następnego dnia po mojej wizycie w prokuraturze.

    Kolejny wniosek o pozwolenie na budowę wchodzi w obszar planowanego rezerwatu w Górkach Czechowskich, co próbowano ukryć poprzez pominięcie w rejestrze GUNB obligatoryjnych informacji o lokalizacji planowanych przedsięwzięć oraz położenia na mapie.

    Piszę o tym, by czytelnicy mieli świadomość, iż nie chodzi o żaden „park”, a zlokalizowane na terenach miejskich zaplecze społeczne dla planowanej budowy 30 „hoteli studenckich” i 69 punktowców.