Taksówkarz nie zgodził się na propozycję rozliczenia kursu. Pasażer zaatakował i próbował go okraść

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci zatrzymali agresywnego pasażera, który zaatakował i próbował okraść taksówkarza. Wszystko po tym, jak spotkał się z odmową jego propozycji rozliczenia kursu.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę pod jednym z klubów w Zamościu. Do taksówki stojącej nieopodal klubu wsiadł mężczyzna, który zamówił kurs do pobliskiej miejscowości. Zanim jednak kierowca ruszył, między nim a klientem doszło do dyskusji.

„Pasażer próbował narzucić taksówkarzowi sposób rozliczenia za kurs. Kiedy ten nie przystał na propozycję, klient zaatakował go uderzając kilkukrotnie w głowę oraz próbował wyrwać mu saszetkę z pieniędzmi. Zdecydowana postawa kierowcy taxi zapobiegła kradzieży gotówki” – mówi asp. Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

O tym zdarzeniu zostali powiadomieni zamojscy policjanci. W niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali napastnika. To 23-letni mieszkaniec gm. Zamość. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.

Zgodnie z kodeksem karnym usiłowanie rozboju to przestępstwo za które grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.