Taksówkarz nie zgodził się na propozycję rozliczenia kursu. Pasażer zaatakował i próbował go okraść

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci zatrzymali agresywnego pasażera, który zaatakował i próbował okraść taksówkarza. Wszystko po tym, jak spotkał się z odmową jego propozycji rozliczenia kursu.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę pod jednym z klubów w Zamościu. Do taksówki stojącej nieopodal klubu wsiadł mężczyzna, który zamówił kurs do pobliskiej miejscowości. Zanim jednak kierowca ruszył, między nim a klientem doszło do dyskusji.

„Pasażer próbował narzucić taksówkarzowi sposób rozliczenia za kurs. Kiedy ten nie przystał na propozycję, klient zaatakował go uderzając kilkukrotnie w głowę oraz próbował wyrwać mu saszetkę z pieniędzmi. Zdecydowana postawa kierowcy taxi zapobiegła kradzieży gotówki” – mówi asp. Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

O tym zdarzeniu zostali powiadomieni zamojscy policjanci. W niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali napastnika. To 23-letni mieszkaniec gm. Zamość. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.

Zgodnie z kodeksem karnym usiłowanie rozboju to przestępstwo za które grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.