Takiego miesiąca w historii lubelskiego lotniska jeszcze nie było

Pasażerowie wchodzący do samolotu Ryanair na płycie lotniska w Świdniku
Pasażerowie wchodzący do samolotu Ryanair na płycie lotniska w Świdniku | fot. Krzysztof Wiśniewski / Port Lotniczy Lublin

Blisko 48 tys. obsłużonych pasażerów w sierpniu – Port Lotniczy Lublin przekazał najnowsze statystyki dotyczące liczby podróżnych w ubiegłym miesiącu. Przedstawiciele portu podkreślają, że najlepszy wynik w historii lotniska.

Rekordowy miesiąc na lotnisku w Świdniku

Z usług Portu Lotniczego Lublin w sierpniu skorzystało 47 828 osób podczas 448 wykonanych operacji lotniczych. Jak twierdzą przedstawiciele lotniska, rekordowa frekwencja to zasługa m.in. bardzo dobrze przyjętych przez mieszkańców Lublina i regionu rejsów w ramach akcji Lato 2022.

W tym roku na wakacje z Lublina, które reklamowano jako wylot nad cztery morza, można było polecieć do tureckiej Antalyi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również połączenia obsługiwane przez linię lotniczą Wizz Air do chorwackiego Splitu oraz Burgas w Bułgarii nad Morzem Czarnym.

Podobnie jak loty do Gdańska. Dlatego rejsy z Lublina do Trójmiasta w wakacje były wykonywane przez dwóch przewoźników – Ryanair i PLL LOT. Wszystkie rejsy miały bardzo wysokie wypełnienie samolotów. Rekordzistą było Burgas, dokąd latały samoloty wypełnione w ponad 95 proc.

„Na coraz większe zainteresowanie lotami z lubelskiego lotniska wpływ ma także dotychczasowa siatka połączeń regularnych. Bez względu na czas największym zainteresowaniem cieszą się niezmiennie loty do Londynu, które oferuje dwóch przewoźników, Oslo i Eindhoven” – przekonuje Piotr Janowski, rzecznik prasowy lubelskiego lotniska.

Przedstawiciele lotniska zdradzili, że trwają rozmowy na temat jesiennej siatki połączeń, nowych destynacji i kolejnych wakacji. Są już pierwsze efekty. Od czerwca 2023 roku do siatki połączeń z Portu Lotniczego Lublin dołączają loty na grecką wyspę Rodos. Wycieczki sprzedaje już biuro podróży Rainbow.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.