Tak wygląda nowa kładka dla pieszych i rowerzystów na Czubach (zdjęcia)

Tak wygląda nowa kładka dla pieszych i rowerzystów na Czubach (zdjęcia) - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Do końca listopada otwarta zostanie kładka nad wąwozem dzielącym osiedla Łęgi i Świt. Trwają jeszcze ostatnie odbiory techniczne obiektu.

Konstrukcja biegnąca od ul. Kaczeńcowej do Rzeszowskiej ułatwi pieszym przejście między osiedlami Łęgi i Świt Lublin – Czuby nad wąwozem i Parkiem im. Jana Pawła II. Do tej pory szło się przez wąwóz, a po deszczu droga stawała się śliska. Mieszkańcy dzielnicy Czuby już dawno ubiegali się o powstanie przejścia.

– To nie zwykła droga, tylko kładka, w zasadzie wiadukt w wersji mini nad wąwozem – komentuje UM Lublin.

Kładka z oświetleniem kosztowała ok. 3,7 miliona zł. Dodatkowym kosztem okazał się 95-metrowy chodnik od strony szkoły, który nie był uwzględniony w pierwotnym projekcie. Kosz chodnika to 135 tys. zł.

Nowe przejście nad wąwozem ma 135 metrów długości i 4,5 metra szerokości, z czego połowa przeznaczona jest na chodnik dla pieszych, a druga połowa na ścieżkę rowerową.

Zdjęcia

(fot. UM Lublin)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.