Tak wkrótce może wyglądać centrum Lublina. Zieleń i miejsca spotkań mieszkańców

Planowany woonerf na ul. Przechodniej w Lublinie
Planowany woonerf na ul. Przechodniej w Lublinie

Ratusz zaprezentował wizualizacje woonerfów, które mają być stworzone w centrum Lublina. To element konsultacji społecznych, podczas których wypracowany będzie ostateczny wygląd ulic.

Woonerfy w centrum Lublina

Opracowywany projekt zagospodarowania zakłada powstanie na ulicach tzw. woonerfów, łączących funkcję ulicy, parkingu, deptaka oraz stref spotkań mieszkańców. Koncepcja obejmuje także wybór nawierzchni, zieleni oraz oświetlenia.

Woonerfy są projektowane na ulicach: Szambelańskiej, Jana Gilasa, Przechodniej, Zielonej oraz fragmencie ulicy Staszica na odcinku pomiędzy ulicą Zieloną a Krakowskim Przedmieściem.

„Gotowa koncepcja po uwzględnieniu uwag mieszkańców zawierająca też wstępny kosztorys wykonawczy dla każdej z ulic z zestawieniem kosztów dla poszczególnych branż, powinna powstać do 30 listopada” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zobacz także: Parklety w centrum Lublina są już gotowe. Miasto zapłaciło za meble 172 tys. zł

Konsultacje społeczne w sprawie projektu koncepcji potrwają od 18 października do 2 listopada. Zaplanowano także otwarte spotkanie, podczas którego będzie można wymienić się uwagami. Spotkanie odbędzie się 20 października o godz. 16:00 w Ratuszu (sala nr 3).

Planowany woonerf na ul. Staszica w Lublinie
Planowany woonerf na ul. Staszica w Lublinie
Planowany woonerf na ul. Szambelańskiej w Lublinie
Planowany woonerf na ul. Szambelańskiej w Lublinie
Planowany woonerf na ul. Zielonej w Lublinie
Planowany woonerf na ul. Zielonej w Lublinie

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.