Tak może wyglądać nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ma pomieścić 17 tys. widzów

stadion żużlowy lublin
Nowy stadion żużlowy stanie w miejscu obecnego przy Al. Zygmuntowskich | fot. UM Lublin

Prezydent Krzysztof Żuk skłania się ku przebudowie stadionu żużlowego przy al. Zygmuntowskich. Miasto posiada już gotową dokumentację z 2006 roku, w której trzeba by wprowadzić drobne zmiany.

W piątek podczas konferencji prasowej prezydent Lublina Krzysztof Żuk przedstawił mediom koncepcję stadionu piłkarsko-żużlowego z 2006 roku, która zakłada budowę stadionu przy al. Zygmuntowskich, w miejscu obecnego stadionu żużlowego.

– „Mamy gotowy projekt stadionu przy al. Zygmuntowskich, który wymaga niewielkich przeróbek, np. na projekt stadionu tylko żużlowego. Jest to jednak cała, gotowa do wykorzystania dokumentacja projektowa i budowlana.” – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Poprzednia koncepcja zakładała budowę stadionu, który pomieściłby 11,5 tys. kibiców, lecz to zdecydowanie za mało, jeśli chodzi o żużel. Po konsultacjach postanowiono zwiększyć jego pojemność do 17 tys. kibiców. Na dokumentacji widnieje również budynek parkingu wielopoziomowego.

– „Obok planowany był parking wielopoziomowy, ale dziś to miejsce jest już zajęte. Mimo tego taki parking może powstać po drogiej stronie ulicy przy stacji benzynowej, a kolejne miejsca na Rusałce, bo w koncepcji jest planowana kładka nad Bystrzycą.” – mówi Jacek Czarecki, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Według prezydenta Żuka inwestycja mogłaby się rozpocząć najwcześniej jesienią 2019 roku.

Czytaj także: Speedway Arena Lublin. Tak może wyglądać stadion żużlowy przy Al. Zygmuntowskich

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. O nowym stadionie nic powiedzieć nie można, bo nie ma podanych szczegółów. Tyle tylko jaka jest planowana pojemność. Taki obrazek (szkic) nic nie mówi. Dobra wiadomość jest ta, że stadion będzie tu gdzie jest.

  2. A gdzie będą jeździć i ćwiczyć nasze chłopaki w trakcie przebudowy starego stadionu bo nie wierzę że będzie gotowy w jedną zimę… Poza tym nie wygląda on jakoś wspaniałe bardziej przypomina mi jakis zabytek 🙁 szkoda panie prezydencie…