„Tajemnicze” kręgi na Placu Litewskim. Co tam się stało? Mieszkańcy zaciekawieni

tajemnicze kregi na placu litewskim
„Tajemnicze” kręgi na Placu Litewskim w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W środę Plac Litewski i deptak zostały pokryte „tajemniczym” proszkiem, co spowodowało, że część mieszkańców zaczęła podejrzewać, że jest to jeden z elementów zbliżającego się festiwalu Open City. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w ramach tego wydarzenia pomalowano całe schody przy Zamku. Co tam się stało?

Kręgi na Placu Litewskim

W środowe popołudnie otrzymaliśmy zdjęcia z Placu Litewskiego. Mieszkańcy z zaciekawieniem robili zdjęcia i szukali informacji na temat tego, co tam się stało. Na całym placu, jak również deptaku, pojawiły się ślady i kręgi, które były pokryte nieznaną im substancją.

Zdjęcia

Biały proszek na Placu Litewskim
Biały proszek na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik
Biały proszek na Placu Litewskim
Biały proszek na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Część naszych czytelników zaczęła podejrzewać, że może być to jeden z elementów zbliżającego się festiwalu Open City. Warto przypomnieć, że podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia jego organizatorzy pomalowali całe schody prowadzące do Zamku.

Czytaj więcej: Ktoś pomalował schody prowadzące do Zamku. O co chodzi? Postanowiliśmy się temu przyjrzeć

Awaria maszyny sprzątającej

W czwartek skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta Lublin. Tam postanowiliśmy podpytać, czy wiadomo coś na temat kręgów i śladów w centrum Lublina. W czwartkowy (14.09) poranek na miejscu pojawiły się czyszczarki, które zaczęły sprzątać tajemniczy proszek.

Jak się okazuje, ślady te powstały w wyniku awarii maszyny do sprzątania chodników, z której zaczął wyciekać płyn. A biały proszek, który od wczoraj znajdował się na Placu Litewskim i deptaku, to substancja do wchłaniania olejów, czy paliwa – sorbent. Używa się go m.in. na stacjach paliw do neutralizowania substancji.

„Sprzątanie ma związek z wczorajszą awarią czyszczarki. Trwa usuwanie zanieczyszczeń” – informuje Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.