Tabletki extazy „chupa-chups”. Policjanci z Lublina zatrzymali 34-latka i przejęli narkotyki warte co najmniej 5 mln zł

Policjanci z Lublina ujawnili w Grudziądzu magazyn z narkotykami i zatrzymali 34-latka
Policjanci z Lublina ujawnili w Grudziądzu magazyn z narkotykami i zatrzymali 34-latka | fot. KMP Lublin

Narkotyki różnego rodzaju o czarnorynkowej wartości co najmniej 5 milionów złotych przejęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. W sprawie zatrzymano dotąd trzy osoby.

Pierwsze zatrzymania związane z tą sprawą miały miejsce w lipcu. Wówczas operacyjni na terenie Lublina zabezpieczyli około 3 kilogramów dopalaczy. Od tego czasu funkcjonariusze prowadzili działania operacyjne. Już w październiku przejęty został kolejny kilogram dopalaczy. W związku z realizacją zatrzymano również dwie osoby, które usłyszały zarzuty i zostały tymczasowo aresztowane.

Narkotyki w mieszkaniu w Grudziądzu

Uzyskane informacje doprowadziły policjantów z Lublina do Grudziądza. Tam w jednym z mieszkań policjanci z komendy miejskiej odnaleźli magazyn narkotyków i zatrzymali 34-latka. Z ustaleń wynikało, iż mężczyzna może brać udział w rozprowadzaniu narkotyków po całej Polsce.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 12,5 kg amfetaminy, 40 kg dopalaczy, 3 kg marihuany oraz 40 tys. tabletek o właściwościach odurzających. W mieszkaniu znajdowały się też ogromne ilości nielegalnych leków, pudełka na medykamenty oraz kilkaset opakowań sterydów.

Narkotyki ujawnione w mieszkaniu w Grudziądzu
Narkotyki ujawnione w mieszkaniu w Grudziądzu | fot. KMP Lublin

Ponadto policjanci odnaleźli rewolwer z usuniętymi numerami seryjnymi i amunicję.

„Mieszkanie służyło za przechowalnię narkotyków. W każdej szafce znajdowały się nielegalne środki lub półprodukty. 34-latek ukrył amfetaminę wewnątrz głośnika, a dopalacze m.in. w lodówce i pralce” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Łącznie czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na co najmniej 5 milionów złotych.

Mieszkaniec Grudziądza w ubiegłym tygodniu został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzuty udziały w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Mężczyzna na wniosek policjantów i prokuratora został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Śledczy informują, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Narkotyki ujawnione w mieszkaniu w Grudziądzu
Narkotyki ujawnione w mieszkaniu w Grudziądzu | fot. KMP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.