Szynobus potrącił pracowników odśnieżających tory. Jeden nie żyje, drugi z obrażeniami trafił do szpitala

Szynobus potrącił pracowników kolei odśnieżających tory w Jaszczowie
Szynobus potrącił pracowników kolei odśnieżających tory w Jaszczowie | fot. KWP Lublin

W Jaszczowie doszło do tragicznego wypadku w trakcie odśnieżania torów. Nie żyje jeden z pracowników kolei. Zginął pod kołami szynobusa.

Wypadek na torach w Jaszczowie

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę (3.12) kilka minut po godz. 10 w Jaszczowie, gmina Milejów. Doszło tam do potrącenia dwóch mężczyzn przez pociąg osobowy relacji Lublin – Zamość. Jeden z nich poniósł śmierć na miejscu.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że przy odśnieżaniu torów kolejowych pracowało trzech mężczyzn. Jeden z nich miał w ostatniej chwili zauważyć nadjeżdżający pociąg i odskoczyć.

„Pozostali dwaj zostali potrąceni. 64-leatek po potrąceniu dostał się pod pociąg i zginął na miejscu, drugi został odrzucony od torów i obecnie z obrażeniami ciała przebywa w szpitalu” – mówi nadkom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Badanie alkomatem 40-letniego maszynisty wykazało, że był trzeźwy.

„Dotychczasowe ustalenia wskazują, że pracowali, używając do odśnieżania tzw. dmuchawy. Niewykluczone, że mieli słuchawki tłumiące dźwięk, a odśnieżany w ten sposób śnieg utrudniał widoczność” – informuje nadkom. Fijołek.

Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Aktualizacja: Odśnieżali tory, nie zauważyli nadjeżdżającego pociągu. Nie żyje drugi z pracowników kolei

Zdjęcia

Pociąg potrącił pracowników kolei w Jaszczowie
Pociąg potrącił pracowników kolei w Jaszczowie | fot. KWP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.