Szykują zmiany w wąwozie między LSM a Czubami

Wąwóz Rury w Lublinie
Wąwóz Rury w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Gotowa jest dokumentacja projektowa przebudowy głównej alei wąwozu Rury w Lublinie. Prace zakładają budowę nowych chodników i ścieżki rowerowej. Inwestycja zostanie zrealizowana w trzech etapach.

Przebudują chodniki i ścieżkę rowerową w wąwozie Rury

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego. Dokumentacja projektowa zakłada przebudowę 1,5 km odcinka Alei Miast Partnerskich od placu zabaw w wąwozie Rury w okolicach ul. Dziewanny, aż do wiaduktu pod ul. Filaretów i dalej do ul. Nadbystrzyckiej w okolice Domu Samotnej Matki Fundacji SOS Ziemi Lubelskiej.

Prace obejmować mają utworzenie ścieżki rowerowej i chodnika rozdzielonych pasem zieleni. Ciąg pieszo-rowerowy będzie prowadził śladem obecnej ścieżki, wzdłuż istniejącej linii latarni, które nadal będą pełniły rolę doświetlania tej trasy. Ścieżka rowerowa ma mieć szerokość 2,5 m oraz nawierzchnię asfaltową, a część piesza szerokość 2 m i nawierzchnię z kostki brukowej bezfazowej.

„Dla celów technicznych przewidziano również podbudowę umożliwiającą wjazd pojazdów o masie całkowitej do 3,5 tony. Umożliwi to bezpieczny ruch pojazdów, przy pomocy których prowadzony jest odbiór odpadów czy bieżące utrzymanie zieleni” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Wzdłuż ciągu pozostawione będą obecnie użytkowane ławki, które poddane zostaną naprawom.

Dalsza część tekstu pod zdjęciem

Wąwóz Rury w Lublinie
Wąwóz Rury w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Zadanie zostało podzielone na trzy etapy. Obecnie miasto stara się o wydanie pozwolenia na realizację pierwszego z etapów.

„Aktualnie rozpoczęliśmy procedurę uzyskania pozwolenia na budowę. Po jego uzyskaniu przeprowadzone zostanie postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy robót budowlanych w zakresie I etapu” – informuje Monika Głazik.

Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.