Szwajcaria znosi kwarantannę dla Polaków. Stoki narciarskie otwarte

stok góry narty śnieg narciarz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od soboty podróżni z Polski nie muszą już podlegać obowiązkowej kwarantannie po przyjeździe do Szwajcarii. Szwajcaria zdecydowała się także na pozostawienie otwartych stoków i ośrodków narciarskich.

Federalny Urząd Zdrowia Publicznego Szwajcarii dostosował listę kwarantanny na czas świąt. Nie ma już na liście od jutra, soboty, Macedonii Północnej, Portugalii, Polski, Węgier i Jordanii, a także następujących regionów w krajach sąsiednich: Górnej Austrii, Styrii, Karyntii i Salzburga w Austrii oraz Emilii-Romanii we Włoszech.

Liczba infekcji w Szwajcarii należy do najwyższych w Europie. Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie do początku przyszłego roku, powinny obowiązywać surowsze zasady. Rząd w Bernie zdecydował też, że od wtorku 22 grudnia może wprowadzić kolejne obostrzenia, w tym zamknięcia restauracji prawdopodobnie na miesiąc.

Stoki i ośrodki narciarskie mają być otwarte do 22 stycznia 2021 r. Na terenie ośrodków narciarskich obowiązkowo trzeba nosić maseczki. W gondolach kolejek będzie mogło przebywać dwie trzecie normalnie mieszczących się tam osób.

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami rządu w Polsce od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. będzie obowiązywała narodowa kwarantanna. W tym czasie wszystkie stoki i ośrodki narciarskie mają być zamknięte.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.