Szykują dokumentację pod budowę S12 od Piask do Dorohuska

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA

Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji programowej dla drogi ekspresowej S12 od Piask do granicy z Ukrainą w Dorohusku.

Mowa tu o liczącym blisko 75 km odcinku. Dwujezdniowa trasa S12 z dwoma pasami w każdym kierunku będzie zaczynała się na obwodnicy Piask i prowadziła w kierunku granicy z Ukrainą w Dorohusku. W jej ciągu pobiegnie m.in. obwodnica Chełma.

Inwestycja została podzielona na trzy zadania, które przewidują prace dotyczące czterech odcinków. Pierwsze z nich obejmuje fragmenty Piaski (koniec obwodnicy) – Dorohucza (węzeł „Dorohucza” – z węzłem) o długości ok. 13 km oraz Dorohucza (węzeł „Dorohucza” – bez węzła) – Chełm (węzeł „Chełm Zachód” – bez węzła) o długości ok. 21,5 km.

Drugi etap dotyczy samej obwodnicy Chełma, czyli drogi od węzła „Chełm Zachód” do węzła „Chełm Wschód”. Trasa obwodowa będzie liczyć ok. 17 km. Trzeci etap to odcinek od węzła „Chełm Wschód” (bez węzła) do Dorohuska o długości ok. 23 km.

Wykonawca koncepcji programowej będzie miał za zadanie sporządzić analizę i prognozę ruchu, wykonać opracowania geodezyjne, kartograficzne, geologiczno-inżynierskie i hydrogeologiczne. Firma, która otrzyma zlecenie, będzie miała blisko dwa lata na przygotowanie koncepcji. Później można będzie ogłosić przetarg na realizację trasy w trybie „projektuj i buduj”.

Przebieg S12 od Piask do Dorohuska

Nowa trasa będzie biegła zupełnie nowym śladem i na zmianę omijała obecną drogę krajową nr 12 od północy lub południa. Obwodnica Chełma planowana jest po północnej stronie miasta. W ramach prac powstanie też siedem węzłów: Dorohucza, Siedliszcze, Chełm Zachód, Chełm Północ, Chełm Okszów, Chełm Wschód i Dorohusk oraz osiem miejsc obsługi podróżnych. Dokładny przebieg znajdziesz tutaj

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obowdnicą skomunikuje to dobrze region. Odciąży drogę przez Majków, Gomulin, Woźniki, Mzurki, na której już robią się drobne korki i jazda tą drogą staje się uciążliwa.
    Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje
    http:// oi65. tinypic. com/122zszr.jpg
    Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przełużona do Tomaszowa Mazowieckiego.