Szpital w Kraśniku. Problem z dostępem do tlenu medycznego rozwiązany

Szpital w Kraśniku. Problem z dostępem do tlenu medycznego rozwiązany
Zbiornik na tlen przed szpitalem powiatowym w Kraśniku | fot. Starostwo Powiatowe w Kraśniku

W szpitalu powiatowym w Kraśniku działa już zbiornik na tlen medyczny. Konstrukcja o pojemności ponad 6 ton zastąpi dotychczas użytkowane butle z tlenem medycznym.

Zbiornik na tlen medyczny wraz z parownicą został już zamontowany i napełniony, a następnie podpięty do instalacji i uruchomiony. Ma pojemność ponad 6 ton. To bardzo ważne, ponieważ w leczeniu szpitalnym tlen medyczny odgrywa istotną rolę w wielu dziedzinach: jest niezbędny nie tylko do użycia respiratorów podczas intensywnej opieki medycznej, ale przydaje się także w anestezjologii, chirurgii, reanimacji, a nawet przy odbudowie tkanek i w leczeniu bólu.

„Zgodnie z planem, w dniu 16 listopada 2020 r. w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kraśniku został uruchomiony zbiornik kriogeniczny zasilający instalację Szpitala w tlen medyczny. Pojemnik ma pojemność ponad 6 ton i na salach wyposażonych w odpowiednią instalację zastąpi dotychczas użytkowane butle 40 kg i 50 kg. Będą one jednak nadal użytkowane przy łóżkach, gdzie nie jest zamontowana centralna instalacja tlenowa” – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.