Szpital tymczasowy w Targach Lublin już gotowy. Kiedy przyjmie pierwszych pacjentów?

130769724 1650805445092515 356364314846592753 o
Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link / LUW

Targi Lublin przekazały zaadaptowaną nieruchomość do prowadzenia szpitala tymczasowego w Lublinie. Obiekt został przekazany w zarząd SPSK1, który przed weekend szkoli personel.

W piątek 18 grudnia 2020 roku w godzinach wieczornych Targi Lublin S.A. przekazały Wojewodzie Lubelskiemu zaadaptowaną nieruchomość do prowadzenia szpitala tymczasowego w Lublinie. Przekazanie zostało potwierdzone podpisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego.

Równocześnie Wojewoda Lubelski przekazał obiekt do użytkowania Samodzielnemu Publicznemu Szpitalowi Klinicznemu nr 1 w Lublinie w celu realizacji świadczeń związanych z hospitalizacją pacjentów z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Przekazanie zostało potwierdzone podpisaniem odrębnego protokołu odbioru.

„Powyższe czynności zostały poprzedzone podpisaniem umowy o współpracy pomiędzy Wojewodą Lubelskim, Targami Lublin S.A. oraz Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 1 w Lublinie” – mówi Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności gospodarczych i szkoleniowych w dniach 19 i 20 grudnia, w poniedziałek 21 grudnia 2020 r. planowane jest rozpoczęcie realizacji świadczeń przez szpital tymczasowy w Lublinie.

Na początek udostępnionych ma być 66 łóżek, w tym 10 respiratorowych. Docelowo szpital będzie mógł przyjąć 480 pacjentów. Cała operacja budowy szpitala tymczasowego w halach wystawienniczych Targów Lublin pochłonęła już ponad 41 milionów złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.