Szpital przy al. Kraśnickiej uruchomi własną kuchnię i pralnię. Inwestycja za prawie 37 mln zł

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy al. Kraśnickiej w Lublinie
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy al. Kraśnickiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Szpital wojewódzki im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie uruchomi własną kuchnię i pralnię. Inwestycja kosztować będzie prawie 37 milionów złotych i ma być gotowa w przyszłym roku. Czy poprawi się jakość jedzenia?

Rewolucja w lubelskim szpitalu

Jak wiadomo szpitalne jedzenie pozostawia wiele do życzenia. Na jakość posiłków skarżą się również pacjenci lubelskiej lecznicy. Jednak już niebawem ma się to zmienić, bowiem Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w przyszłym roku uruchomi własną kuchnię. Ma to poprawić jakość posiłków, które trafiać będą do pacjentów.

Obecnie pomieszczenia kuchni w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie są wynajmowane firmie zewnętrznej, która zabezpiecza usługi żywieniowe dla pacjentów. Lecznica będzie mieć również własną pralnię. Obecnie usługa prania pościeli czy bielizny szpitalnej jest wykonywania w dalekim Leżajsku. Uruchomienie własnej pralni pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Pomieszczenia w bloku H szpitala przy al. Kraśnickiej, gdzie planowane są kuchnia i pralnia są w złym stanie technicznym i wymagają doposażenia w sprzęt. Modernizacja pomieszczeń będzie polegała na generalnym remoncie, tj. całkowitym demontażu ścian działowych wraz z kompleksową wymianą sprzętu i pozostałego wyposażenia.

Planowana jest wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania, a także wentylacji i klimatyzacji. Wzmocnione zostaną stropy w okolicy planowanych kotłów parowych (kuchnia), zaś w pomieszczeniu pralni znajdą się pod nowymi pralnicami oraz w części dedykowanej na nowoczesny magiel.

Nieszczelny dach zostanie wymieniony na energochłonny. Dodatkowo planuje się wykonanie nowych świetlików dachowych, które doświetlą pomieszczenia pralni, w szczególności część czystą i brudną. Wykonawca zgodnie z podpisaną umową dostarczy oraz zamontuje wyposażenie na potrzeby szpitalnej kuchni i pralni.

Realizacją modernizacji pomieszczeń zajmie się firma Strabag, która będzie miała 14 miesięcy od daty podpisania umowy na realizację zadania. Koszt inwestycji wraz z wkładem samorządu województwa to łącznie 36,9 milionów złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.