Szlachetna Paczka spełniania marzenia. Wolontariusze poszukują darczyńców

szlachetna paczka

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt, który już od 14 lat niesie pomoc ludziom żyjącym w niezawinionej. Samotność, wielodzietność, choroba dziecka lub członka rodziny, nieszczęście np. pożar czy powódź są brane przy wyborze obdarowywanych osób w ramach „Szlachetnej paczki”. Już 22 listopada poznamy listę rodzin, którym w tym roku będzie można pomóc przed Bożym Narodzeniem. Wolontariusze poszukują darczyńców.

„Szlachetna paczka” po raz pierwszy wystartowała w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego przygotowała podarunki dla 30 rodzin. Teraz jest to już projekt ogólnopolski. W ubiegłym roku 17 684 rodziny otrzymało nadzieję i impuls do zmiany.

Rodziny, dla których zostaną przygotowane świąteczne paczki są wskazywane m.in. przez ośrodki pomocy społecznej. Zgłoszenia weryfikują wolontariusze. Sprawdzają m.in. finanse. Dochód w rodzinie nie może być wyższy niż 450 zł na osobę. Już 200 rodzin wpisano na listę. Rok temu udało się pomóc ponad 1100 rodzinom w całym województwie.

Darczyńcą może zostać każdy. 22 listopada wystarczy wejść na stronę internatową www.szlachetnapaczka.pl następnie wybrać województwo lubelskie i znaleźć rodzinę, której chce się pomóc. Na stronie zostanie opublikowana lista rzeczy, których dana rodzina potrzebuje. Przez trzy tygodnie Darczyńcy będą mogli wybierać rodziny, do których w finałowy weekend 13-14 grudnia trafią paczki.

harmonogramszp-960px

 

15298352250_20af5e1c4a_o

fot. Szlachetna Paczka

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.