Szkło, pleśń i martwe szkodniki w partii buraczków. GIS wycofuje ten produkt

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Główny Inspektor Sanitarny wydał decyzję o wycofaniu partii buraczków wiórek marki Lewiatan. Okazało się, że produkt może zawierać kawałki szkła, pleśń lub martwe szkodniki.

„W związku ze skargą konsumenta Państwowa Inspekcja Sanitarna pobrała do analizy próbki produktu określonego poniżej. Na podstawie oceny laboratoryjnej w produkcie stwierdzono: w 3 z 4 pobranych próbek obecność pleśni, w 2 z 4 próbek obecność zanieczyszczeń biologicznych (martwe, zasuszone szkodniki), natomiast w 1 z 4 próbek obecność czterech odłamków szkła” – czytamy w komunikacie GIS.

Szczegóły dotyczące wycofanego produktu pn. Buraczki wiórki Lewiatan, 290 g

Produkt: Buraczki wiórki Lewiatan, 290 g

Wyprodukowano dla: Lewiatan Holding S.A. przez P.P.H.U. „Frutico”, Export-Import, Szczepan Stanik, ul. Leśna 11, 98-330 Nowe Gajęcice.

Numer partii: 15.07.2021/B

Data minimalnej trwałości: 15.07.2021

Zalecenia dla konsumentów: Nie należy spożywać produktu z partii wskazanej w komunikacie

Stwierdzenie szkła, pleśni i martwych szkodników w partii produktu pn. Buraczki wiórki Lewiatan, 290 g
Stwierdzenie szkła, pleśni i martwych szkodników w partii produktu pn. Buraczki wiórki Lewiatan, 290 g

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.