Szef MSWiA: W Lublinie będą kształcić się przyszli policjanci

Minister Kamiński przedstawił szczegóły ustawy modernizacyjnej służb podległych MSWiA
Minister Kamiński przedstawił szczegóły ustawy modernizacyjnej służb podległych MSWiA | fot. MSWiA

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński zapowiedział powstanie Szkoły Policyjnej w Lublinie, w której będą kształcić się przyszli policjanci.

Policja największym beneficjentem programu modernizacji służb mundurowych

Szef MSWiA zapowiedział, że w latach 2022-2025 na rozwój i modernizację służb mundurowych podległych MSWiA rząd przeznaczy około 10 mld złotych. Najwięcej środków otrzyma policja, która jest największą formacją podległą ministrowi spraw wewnętrznych – ok. 6,5 mld zł.

Celem jest wzmocnienie policji o mniej więcej 7,5 tys. etatów, z czego 1,8 tys. będzie dedykowanych nowej strukturze – Centralnemu Biuru ds. Zwalczania Cyberprzestępczości. 3 600 nowych etatów będzie dedykowanych działaniom prewencyjnym.

„Chcemy, by w centrach dużych miast funkcjonowały stałe piesze patrole, aby kontakt z policjantem w sytuacji zagrożenia był niemal natychmiastowy” – zapowiedział minister Kamiński.

Kolejnym z planów ustawy modernizacyjnej jest utworzenie około 250 nowych posterunków, a na ich obsadę przeznaczonych będzie ok. 2 tys. nowych etatów.

Szkoła Policyjna w Lublinie

Rozwój szkolnictwa policyjnego

„Planujemy powstanie nowej szkoły policyjnej w Lublinie oraz rozbudowę Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. To niezwykle ważne zadanie, aby zwiększyć dostępność kursów oficerskich dla funkcjonariuszy” – poinformował szef MSWiA.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.