Szczepionka Pfizera dopuszczona do użytku u dzieci w wieku 12-15 lat

szczepienie szczepionka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdziła w piątek szczepionkę dla dzieci w wieku 12-15 lat. Dzieci będą mogły być szczepione na koronawirusa preparatem firmy Pfizer.

Szczepionka przeciw Covid-19 dla dzieci w wieku 12-15 lat

Europejska Agencja Leków (EMA) zaleca, aby Komisja Europejska zatwierdziła szczepionkę firmy Pfizer dla dzieci i młodzieży w wieku od dwunastu lat.

Ostateczna decyzja musi teraz zostać podjęta przez Komisję Europejską. Ale to kwestia formy. Jak dotąd szczepionka została zatwierdzona w UE dopiero od 16. roku życia.

Stosowane będą dwie dawki, podawane w odstępie co najmniej trzech tygodni.

EMA: skuteczność nawet lepsza niż u dorosłych

„Dane pokazały, że szczepionka jest bezpieczna nawet w tej młodej grupie wiekowej, a jej skuteczność jest porównywalna lub nawet lepsza niż u dorosłych” – powiedział ekspert ds. szczepionek EMA Marco Cavaleri.

Potwierdzają to wyniki badania z udziałem 2000 dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 15 lat. Z około 1000 osób, które otrzymały szczepionkę, ani jednej nie zdiagnozowano Covid-19. W grupie porównawczej, której wstrzyknięto placebo, 16 było chorych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.