Szczepienia nauczycieli. Zapisy od 8 lutego. Znamy szczegóły i terminy szczepienia

szczepienie szczepionka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Zachęcam nauczycieli do tego, aby wsłuchiwali się w głos specjalistów i skorzystali z tej okazji, możliwości zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi – zaapelował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Szczepienia nauczycieli

Szczepienia na COVID nauczycieli i opiekunów żłobków rozpoczną się w przyszłym tygodniu – poinformował na czwartkowej konferencji prasowej szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Nauczyciele oraz pracownicy przedszkoli i żłobków będą mogli zgłaszać się do rejestracji od poniedziałku 8 lutego. Chętni nauczyciele muszą zgłosić się do dyrektora swojej placówki.

„Każdy nauczyciel, który chce się zaszczepić, może zgłosić się do dyrektora swojej placówki oświatowej. Dyrektorzy korzystając z Systemu Edukacji Oświatowej będą mogli zgłosić nauczyciela jednym kliknięciem. Dyrektor otrzyma informację zwrotną o terminie szczepienia dla nauczyciela” – mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Pierwsze szczepienia mają odbyć się w piątek 12 lutego. Nauczyciele i opiekunowie mają być szczepieni w szpitalach węzłowych.

Szczepienia nauczycieli – kto może się zgłosić?

Przemysław Czarnek wyraził zadowolenie z faktu, że do szczepień nauczycieli dojdzie wcześniej, niż zapowiadano. Na początek zaszczepieni zostaną wszyscy nauczyciele, którzy pracują stacjonarnie. Kolejne grupy zawodowe, w tym woźni i osoby pracujące na kuchni, szczepionkę na COVID mają otrzymać w późniejszym terminie.

W pierwszym etapie do szczepienia mogą zgłaszać się: opiekunowie w żłobkach, nauczyciele wychowania przedszkolnego, osoby zatrudnione na stanowisku „pomoc nauczyciela”, osoby zatrudnione na stanowisku „pomoc wychowawcy”, nauczyciele klas I-III szkół podstawowych, nauczyciele szkół i placówek specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, a także pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznej.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.