Szczepienia na koronawirusa w Lublinie. Ile osób już zaszczepiono?

Szczepienie personelu medycznego na Covid-19
Szczepienie personelu medycznego na Covid-19 | fot. Katarzyna Link, LUW

Z najnowszych informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w Lublinie wykonano 119 683 szczepienia na Covid-19, co plasuje nasze miasto na 9. pozycji wśród miast z największą ilością wykonanych szczepień.

Szczepienia na koronawirusa w Lublinie

Tak, jak w całej Polsce, w Lublinie trwają cały czas szczepienia na koronawirusa, które prowadzone są w 65 punktach na terenie całego miasta. Dwa z nich prowadzone są przez Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie.

W SPSK1 podano prawie 30 tys. dawek szczepionki, z czego w punkcie szczepień zlokalizowanym w Szpitalu Tymczasowym ok. 21 tys. dawek. W tych punktach zaszczepiono 13,5 tys. seniorów 70+ i 60+ pierwszą dawką szczepionki oraz prawie 6 tys. dwiema dawkami.

„Obecnie w punkcie szczepień w Szpitalu Tymczasowym szczepimy po ok. 350-360 osób dziennie, a szczepienia są wykonywane 7 dni w tygodniu” – mówi Anna Guzowska, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

Powyższe dane na czwartek, 8 kwietnia 2021 r.

Ile osób zaszczepiono na Covid-19 w Polsce?

W ciągu ostatniej doby w Polsce wykonano 201 254 szczepienia na Covid-19 – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Łącznie w Polsce wykonano 7 000 072 szczepienia na Covid-19 (według danych na godzinę 10:30 8 kwietnia).

„W maju dotrze do nas być może 9 mln szczepionek, a w kwietniu mamy potwierdzone ok. 5,5 mln dawek” – informował premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w nowym punkcie szczepień w Skierniewicach.

Premier zadeklarował, że do końca kwietnia przeciwko Covid-19 zaszczepieni zostaną wszyscy chętni powyżej 60 lat.

Natomiast minister Michał Dworczyk powiedział, że do końca drugiego kwartału, a więc do końca czerwca, planowane jest wykonanie 20 mln szczepień, a do końca sierpnia wszyscy chętni powinni być zaszczepieni przynajmniej pierwszą dawką.

Rząd planuje na 15 kwietnia uruchomienie w Polsce pierwszego punktu drive-thru ze szczepieniami, w którym osoby będą mogły się zaszczepić bez wysiadania z samochodu. Pięć dni później, 20 kwietnia, ma zostać uruchomiony pierwszy Punkt Szczepień Powszechnych.

W maju szczepienia na Covid-19 będą wykonywane w aptekach. Czytaj dalej > Szczepienia na koronawirusa w aptekach i miejscach pracy

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.