Szczepienia na koronawirusa w aptekach i miejscach pracy

apteka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W drugim kwartale 2021 roku będziemy mogli zaszczepić się na koronawirusa w aptece lub miejscu pracy – ogłosił rząd na wtorkowej konferencji prasowej ws. zmian w narodowym programie szczepień.

Szczepienia na koronawirusa w aptekach

Do tej pory szczepienia odbywały się m.in. w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), stacjonarnych placówkach medycznych (np. Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej), szpitalach tymczasowych i węzłowych.

W drugim kwartale 2021 roku rząd poszerzy katalog miejsc, w których można będzie się zaszczepić na koronawirusa. Polacy będą mogli przyjąć szczepionkę w:

– przychodniach POZ (i innych stacjonarnych placówkach medycznych),

– szpitalach tymczasowych,

– szpitalach powiatowych (w każdym powiecie 1 szpital),

– punktach samorządowych (w każdym powiecie 1 punkt samorządowy),

– punktach drive thru,

– zakładach pracy (minimum 500 chętnych pracowników),

– aptekach.

Szczepienia będą się również odbywały w miejscach działalności samodzielnych ratowników medycznych i pielęgniarek.

Fizjoterapeuta będzie mógł podać szczepionkę na koronawirusa

Obecnie szczepionkę podają lekarze, stomatolodzy, położne, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz felczerzy. W drugim kwartale tego roku do tej grupy dołączą również diagności laboratoryjni, farmaceuci, fizjoterapeuci i studenci ostatniego roku studiów medycznych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.