System nieodpłatnej pomocy prawnej od stycznia w Lublinie

gavel 1017953 1280 min e1450896561480
zdjęcie ilustracji: pixabay.com

W Lublinie powstaną punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Każdy interesant będzie mógł skorzystać z pomocy prawnej po wcześniejszej umówieniu się na wizytę.

System nieodpłatnej pomocy prawnej rozpocznie funkcjonowanie od poniedziałku (4 stycznia), na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej, która od początku 2016 roku nakłada na powiat nowe zadanie.

– Lublin to miasto przyjazne dla mieszkańców. Od lat wychodzimy z inicjatywami mającymi na celu wsparcie różnych grup społecznych, oferując np. liczne porady dla Seniorów i osób niepełnosprawnych oraz podejmując działania, które ułatwiają załatwienie spraw urzędowych poprzez Biura Obsługi Mieszkańców w siedmiu lokalizacjach na terenie całego miasta, na osiedlach i w ogólnodostępnych placówkach pocztowych. – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Na terenie Miasta Lublin zostanie utworzonych 14 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Prowadzenie połowy z nich powierzone zostanie dwóm organizacjom pozarządowym, wyłonionym w drodze otwartego konkursu ofert. 3 punkty prowadzone będą przez Stowarzyszenie Równych Szans Bona Fides, 4 punkty przez Polską Fundację Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego OIC POLAND. Pozostałe 7 punktów prowadzić będzie Miasto Lublin bezpośrednio podpisując umowy z prawnikami na świadczenie takich usług.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.