Najnowsze ogłoszenia (spoty)
W Lublinie powstaną punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Każdy interesant będzie mógł skorzystać z pomocy prawnej po wcześniejszej umówieniu się na wizytę.
System nieodpłatnej pomocy prawnej rozpocznie funkcjonowanie od poniedziałku (4 stycznia), na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej, która od początku 2016 roku nakłada na powiat nowe zadanie.
– Lublin to miasto przyjazne dla mieszkańców. Od lat wychodzimy z inicjatywami mającymi na celu wsparcie różnych grup społecznych, oferując np. liczne porady dla Seniorów i osób niepełnosprawnych oraz podejmując działania, które ułatwiają załatwienie spraw urzędowych poprzez Biura Obsługi Mieszkańców w siedmiu lokalizacjach na terenie całego miasta, na osiedlach i w ogólnodostępnych placówkach pocztowych. – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
Na terenie Miasta Lublin zostanie utworzonych 14 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Prowadzenie połowy z nich powierzone zostanie dwóm organizacjom pozarządowym, wyłonionym w drodze otwartego konkursu ofert. 3 punkty prowadzone będą przez Stowarzyszenie Równych Szans Bona Fides, 4 punkty przez Polską Fundację Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego OIC POLAND. Pozostałe 7 punktów prowadzić będzie Miasto Lublin bezpośrednio podpisując umowy z prawnikami na świadczenie takich usług.
Powiadomienia
0 opinii
Czym są ogłoszenia (spoty) użytkowników Spotted Lublin?
Ogłoszenia (spoty) to sposób na szybkie uzyskanie informacji, pomoc w sytuacjach codziennych oraz nawiązywanie kontaktów z innymi. Możesz tu zapytać anonimowo o opinie na temat lekarza, fryzjera, czy polecanego mechanika, poinformować o znalezionym zwierzaku, zgubionym przedmiocie, a nawet pozdrowić osobę, którą spotkałeś na ulicy.
Tutaj każda sprawa ma znaczenie. Dołącz do nas i bądź częścią tej społeczności!
Czym jest raport Spotted Lublin?
W raporcie każdy może szybko i wygodnie zgłosić to, co dzieje się na ulicach naszego miasta – zarówno pilne zdarzenia, jak i ważne potrzeby lokalnej społeczności.
Możesz zgłosić:
- wypadki, kolizje i utrudnienia drogowe,
- przewrócone drzewa, zerwane znaki, czy inne zagrożenia,
- dziury w jezdni, uszkodzone studzienki i zły stan chodników,
- zarośnięte pobocza i zbyt wysoką trawę ograniczającą widoczność, (a co z nieodśnieżonym chodnikiem/ drogą teraz lato więc nie szedłbym w tak szczegółową wyliczankę)
- problemy i potrzeby dotyczące komunikacji miejskiej,
- oraz inne sprawy, które wymagają szybkiej reakcji lub nagłośnienia.
Każdy raport to cenna informacja, która pomaga dbać o bezpieczeństwo i komfort życia w Lublinie.
👉 Masz coś do zgłoszenia? Zostaw swój raport – my zajmiemy się resztą!
Dodaj opinię