Syrop Ibufen dla dzieci Forte wycofany z aptek! Ta partia syropu nie spełnia wymagań

syrop
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Główny Inspektor Farmaceutyczny zarządził wycofanie z obrotu popularnego syropu Ibufen dla dzieci Forte o smaku truskawkowym. To zawiesina o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym dla dzieci od 3 miesiąca życia.

Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał tę decyzję 10 września 2019 roku. GIF uznał, że seria leku Ibufen dla dzieci Forte o smaku truskawkowym o numerze: 031118 z datą ważności do listopada 2020 r. nie spełnienia niezbędnych wymagań jakościowych. Kontrola tej partii leku wykazała nieprawidłowe wyniki w zakresie parametru zawartości ibuprofenu.

W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej, Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju wymienionej serii produktu leczniczego” – czytamy w komunikacie Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Ibufen dla dzieci Forte o smaku truskawkowym sprzedawany jest jako zawiesina doustna w butelkach o pojemności 100 ml. Stosuje się go w zwalczaniu bólu, gorączki, stanu zapalnego, który towarzyszy np. ząbkowaniu, infekcjom. Substancją czynną preparatu Ibufen dla dzieci Forte jest ibuprofen.

ibufen dla dzieci forte o smaku truskawkowym
Źródło: ibufen.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.