Synoptycy wydali ostrzeżenie dla Lublina. Znowu będzie ślisko

zima śnieg lód ślisko gołoledź
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Znowu będzie ślisko. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla Lublina i całego województwa lubelskiego. W nocy w regionie przewidywana jest gołoledź.

Ślisko na chodnikach i ulicach

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki prognozują słabe opady marznącego deszczu lub deszczu ze śniegiem, powodujące gołoledź. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje w piątek 4 lutego od godz. 1 w nocy do godz. 11.

Gołoledź to osadzająca się na powierzchni (na drogach i chodnikach) cienka warstwa lodu. Jej niebezpieczna strona nie wynika z tego, że jest ona śliska (choć bez wątpienia także się do tego przyczynia), a z faktu, że bywa w ogóle niedostrzegalna dla kierowców i pieszych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.