Święto Wojska Polskiego w Lublinie 2022. Obchody spowodują utrudnienia. Zamknięte ulice, tu nie parkuj

Zakaz parkowania na placu Zamkowym w poniedziałek 15 sierpnia
Zakaz parkowania na placu Zamkowym w poniedziałek 15 sierpnia | fot. Dominik Wąsik

Poniedziałek, 15 sierpnia, to dzień obchodów święta Wojska Polskiego. W związku z zaplanowanymi uroczystościami w Lublinie należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Szczegóły poniżej.

Święto Wojska Polskiego Lublin 2022

W niedzielę (14 sierpnia) w godzinach wieczornych nastąpi zamknięcie placu Zamkowego od al. Tysiąclecia, ul. Kowalskiej od ul. Lubartowskiej i ul. Podwale od ul. Wyszyńskiego. Takie zmiany w organizacji ruchu potrwają do poniedziałku (15 sierpnia) do godz. 14.00.

Przemarsz kampanii honorowych, orkiestry, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości rozpocznie się po mszy świętej w Archikatedrze Lubelskiej, w godz. 11.15-11.45 z placu Katedralnego ulicami: ul. Królewską, ul. Lubartowską, al. Tysiąclecia na plac Zamkowy. Ruch drogowy w czasie przemarszu będzie całkowicie wstrzymany na czas niezbędny do przejścia uczestników uroczystości.

Po uroczystościach na placu Zamkowym odbędzie się defilada pododdziałów. Około godz. 13.00-13.15 nastąpi przemieszczenie sprzętu służb mundurowych na Błonia pod Zamkiem ulicami: al. Tysiąclecia, al. Unii Lubelskiej do wjazdu na Błonia. Ruch będzie się odbywał jednym pasem.

Program obchodów święta Wojska Polskiego w Lublinie

15 SIERPNIA – PONIEDZIAŁEK

9:30 Złożenie kwiatów pod pomnikami Nieznanego Żołnierza i Marszałka Józefa Piłsudskiego | Plac Litewski
10:00 Msza święta | Archikatedra Lubelska
12:00 Oficjalne uroczystości z ceremoniałem wojskowym, złożenie kwiatów pod pomnikiem Zaporczyków | Plac Zamkowy
13:00-17.00 Festyn na Błoniach przy Zamku, w tym pokaz pojazdów i sprzętu wojskowego, występy artystyczne, atrakcje dla dzieci.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.