Święto pierogów w Bychawie. Festyn, koncerty i 80 tys. pierogów

materiały organizatora

Już po raz siedemnasty w Bychawie odbędzie się Ogólnopolski Festyn „W krainie pierogów”. Oprócz degustacji można będzie posłuchać muzyki na żywo. Na scenie wystąpią m.in. Akcent, Long & Junior, Strachy na Lachy.

Tradycja organizacji pierogowego święta w Bychawie narodziła się w 2000 roku. Taką formę przyjęły wówczas Dni Bychawy. Był to wtedy bardzo nowatorski pomysł na organizację dni miasta.

Tegoroczną nowością podczas święta pierogów będzie premierowa edycja „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”. Na miejskim stadionie w Bychawie wyrośnie miasteczko produktów tradycyjnych, regionalnych i ekologicznych, charakterystycznych dla Polski Wschodniej. W inicjatywie bowiem uczestniczą województwa podlaskie, lubelskie i podkarpackie, które postanowiły połączyć w bieżącym roku siły przy promocji swoich potraw regionalnych.

– Spodziewamy się tam około stu wystawców i dwudziestu tysięcy gości – mówi Mateusz Wróblewski, współorganizator Dni Bychawy.

Z roku na rok jakość, ilość i rozmaitość serwowanych pierogów rośnie. W tym roku będzie ok. 70-80 tysięcy sztuk pierogów, które przybyli goście skonsumują.

Zawody w zjadaniu pierogów
Zawody w zjadaniu pierogów

Podczas imprezy zostaną rozegrane mistrzostwa w zjadaniu pierogów. Organizatorzy zadbali też o atrakcje dla dzieci. Będzie m.in. wesołe miasteczko. Z kolei na niedzielny deser, a właściwie podwieczorek zaplanowane zostały: koncert gwiazdy, pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna.

Wstęp 28 maja, sobota jest bezpłatny. Niedziela 29 maja bilety w cenie 10zł.

2016-05-17_promo_bychawa_pierogi_pion_-_Kopia_(2)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.